Kvůli schůzce s lobbisty v pražském dopravním podniku končí šéf auditu | E15.cz

Kvůli schůzce s lobbisty v pražském dopravním podniku končí šéf auditu

Kvůli schůzce s lobbisty v pražském dopravním podniku končí šéf auditu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro Tomáš Novák

ČTK

V pražském dopravním podniku (DPP) skončí vedoucí odboru interního auditu Jan Kopecký. Rozhodlo o tom představenstvo firmy. Důvodem je podezření z toho, že se Kopecký účastnil schůzky s lidmi, kteří se snaží ovlivňovat v dopravním podniku zakázky.

„Představenstvo uložilo generálnímu řediteli a personálnímu řediteli ukončení působení Jana Kopeckého v pozici vedoucího odboru Interní audit,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl. Dopravce rovněž podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli možnosti ovlivňování chodu DPP.

Na zmíněné schůzce v restauraci na Staroměstském náměstí se podle Českého rozhlasu sešli právník David Michal z kanceláře MSB Legal, podnikatel Jindřich Špringl a lobbista Pavel Dovhomilja. Schůzka se údajně týkala dodávky zabezpečovacího zařízení metra.

Na schůzku se následně dostavil Kopecký. Do jednání se nezapojoval a rozhlasu řekl, že tam měl svou vlastní schůzku. DPP je největší městskou firmou, která zaměstnává zhruba deset tisíc lidí. Jeho provoz hlavní město dotuje ročně více než 11 miliardami korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!