Likérník přišel kvůli metanolové aféře o sbírku, zabavili ji celníci

Dvacet let budoval spolumajitel baru, muzea a firmy vyrábějící absint L’Or special drinks Pavel Varga svou sbírku starých či vzácných značek tohoto nápoje. Letos šestého ledna ale o většinu přišel. Do baru a muzea v Jilské ulici, kde byla sbírka za zamčenou vitrínou s nápisem neprodejné umístěna, se totiž dostavili celníci a zabavili 120 lahví. Podle zákona o značení lihu prý měly mít kolky. Dodnes je majitel neviděl.

Absintherie firmy L’Or special drinks
25.9.2014 6:54   |  

„Asi to budeme řešit žalobou,“ řekl deníku E15 Varga. Ve sbírce byly lahve značek starých i několik desítek let, které se již nevyrábí. Jejich cenu je tak těžko vyčíslit, ale podle Vargy by se našli sběratelé, kteří by za lahev dali i desetitisíce korun.

Podle majitele je přitom nesmysl, aby měly kolky, neboť v době, kdy byly vyrobeny, se ještě nepoužívaly. Sám se navíc loni na podzim celní správy ptal, zda může mít lahve v baru vystavené na základě smlouvy o zapůjčení, a dostal prý tehdy kladnou odpověď.

Mluvčí Celního úřadu pro Prahu Ivana Kurková pouze uvedla, že pokud je obecně při kontrole nalezen alkohol bez kolku, je zajištěn a dále zkoumán. „Poté ověřujeme všechny skutečnosti, které souvisely s případným prodejem neznačeného alkoholu nebo i s umístěním neznačených lahví v prodejnách. Celní správa nerozlišuje, zda se mělo jednat například o sbírku,“ uvedla.


Více o Absintherii Pavla Vargy: Absint měl kdysi špatnou pověst, bar a muzeum ji zdárně vylepšují


Čtěte také:

Daň z lihu nese nejvíce za šest let, metanolový strašák ale nezmizel

Kauza metanol: hlavní míchači smrtící směsi dostali doživotí

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku aktualizováno

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) předloží ve středu vládě návrh půjčit těžební firmě OKD, která je v insolvenci, 700 milionů korun. Půjčí je státní podnik Prisko,… více

Mobilní web