Mládkovi bude s průmyslem radit zakladatel CzechInvestu Jan Amos Havelka

E15 exkluzivně V roce 1993 založil a pak také sedm let vedl CzechInvest, nyní bude poradcem budoucího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Řeč je o působení Jana Amose Havelky, který deníku E15 tuto informaci potvrdil.

 CzechInvest
24.1.2014 16:06   |  

„Ano, je velmi pravděpodobné, že se stanu poradcem pana ministra,“ uvedl na dotaz E15.cz J. A. Havelka, který byl v poslední době silným kritikem CzechInvestu, nekoncepčnosti vládní strategie pro lákání investorů či absence hledání souladu mezi vědeckým výzkumem a průmyslem samotným. Podle zdroje E15.cz byla nicméně Havelkovi předložena také nabídka na opětovné vedení CzechInvestu a je po něm v této pozici silná „poptávka“. K této informaci se však nechtěl vyjádřit.

Havelka by měl ministrovi pomoci právě se zatraktivněním českého podnikatelského prostředí a také stabilizovat výkony CzechInvestu a obnovit dříve ztracenou důvěru. O tu Agentura přišla za bývalého vedení ředitele Miroslava Křížka. Pak probíhalo téměř dva roky výběrové řízení na nového ředitele, nicméně pád Nečasovy vlády vše ukončil. Dosluhující ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała v loňském v srpnu osobně jmenoval do vedoucího postu CzechInvestu úředníka ze svého resortu - Mariana Piechu.

Havelka, který v současnosti pracuje jako partner v poradenské společnosti Planconsulting Group, dříve působil například jako poradce ve Slovenské agentuře pro rozvoj investic a obchodu SARIO.


Také čtěte:

Mládek odmítl plán Kuby, CzechInvest a CzechTrade se nespojí

Policie obvinila v kauze CzechInvestu bývalého člena vedení

CzechInvest zřídil anonymní linku pro hlášení korupce


Autor: msc

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web