Mládkovi bude s průmyslem radit zakladatel CzechInvestu Jan Amos Havelka

E15 exkluzivně V roce 1993 založil a pak také sedm let vedl CzechInvest, nyní bude poradcem budoucího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Řeč je o působení Jana Amose Havelky, který deníku E15 tuto informaci potvrdil.

 CzechInvest
24.1.2014 16:06   |  

„Ano, je velmi pravděpodobné, že se stanu poradcem pana ministra,“ uvedl na dotaz E15.cz J. A. Havelka, který byl v poslední době silným kritikem CzechInvestu, nekoncepčnosti vládní strategie pro lákání investorů či absence hledání souladu mezi vědeckým výzkumem a průmyslem samotným. Podle zdroje E15.cz byla nicméně Havelkovi předložena také nabídka na opětovné vedení CzechInvestu a je po něm v této pozici silná „poptávka“. K této informaci se však nechtěl vyjádřit.

Havelka by měl ministrovi pomoci právě se zatraktivněním českého podnikatelského prostředí a také stabilizovat výkony CzechInvestu a obnovit dříve ztracenou důvěru. O tu Agentura přišla za bývalého vedení ředitele Miroslava Křížka. Pak probíhalo téměř dva roky výběrové řízení na nového ředitele, nicméně pád Nečasovy vlády vše ukončil. Dosluhující ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała v loňském v srpnu osobně jmenoval do vedoucího postu CzechInvestu úředníka ze svého resortu - Mariana Piechu.

Havelka, který v současnosti pracuje jako partner v poradenské společnosti Planconsulting Group, dříve působil například jako poradce ve Slovenské agentuře pro rozvoj investic a obchodu SARIO.


Také čtěte:

Mládek odmítl plán Kuby, CzechInvest a CzechTrade se nespojí

Policie obvinila v kauze CzechInvestu bývalého člena vedení

CzechInvest zřídil anonymní linku pro hlášení korupce


Autor: msc

Komentáře

Čtěte také

EU jedná o záložním plánu v případě brexitu, posílila by spolupráci

EU jedná o záložním plánu v případě brexitu, posílila by spolupráci

Představitelé zemí Evropské unie začali jednat o plánu B, který by nastal v případě, že by se Britové v nadcházejícím červnovém referendu rozhodli opustit evropský blok. Podstatou… více

Komerční prezentace
Mobilní web