Muž z Libštátu si metanol do originální lahve nalil sám

Šestatřicetiletý muž z Libštátu na Semilsku se neotrávil vypitím originálního tuzemáku. Do prázdné lahve si nalil závadný alkohol z barelu, který měl doma. Mluvčí policie Vlasta Suchánková uvedla, že informaci potvrdila i manželka otráveného muže.

Alkohol
21.9.2012 15:53   |  

Původně žena otráveného muže uvedla, že lahev zakoupila před měsícem ve vietnamské večerce v Lomnici nad Popelkou. To ale byla jen část pravdy. „Po provedení opakovaných výslechů se potvrdila nejvíce pravděpodobná verze. Tedy, že závadný alkohol byl do originální lahve tuzemáku doplněn až následně, po vypití skutečně nezávadného tuzemáku,“ řekla policistka. Rozbory ukázaly, že v lahvi je z 50 procent metylalkohol.

V bytě muže otráveného metylem zajistili policisté jeden načatý barel s lihovinou, ve kterém byl zjištěn stejně závadový obsah jako v lahvi. Policisté v souvislosti se zajištěným barelem vyslýchají dva jiné muže. „Jakou roli v daném případu mají, ukáže až další vyšetřování,“ dodala Suchánková.

Muže ve vážném stavu přivezla manželka do jilemnické nemocnice v úterý večer. Závadný alkohol pil v pondělí večer. V nemocnici mu naměřili 0,5 promile metylalkoholu a měl problémy s viděním. Muž je s největší pravědopodbností už mimo ohrožení života. V Libereckém kraji je to zatím jediný případ otravy metanolem.


Také čtěte:

Vláda do odvolání zakázala vyvážet alkohol

Kalousek už podepsal vyhlášku o nových kolcích na alkohol


Metanol má v Česku už více než dvě desítky obětí. V nemocnicích je několik desítek otrávených. Kvůli metylalkoholu platí po celém Česku zákaz prodeje, podávání a nabízení lihovin s obsahem alkoholu 20 a více procent. Tvrdý alkohol se nesmí ani vyvážet do jiných zemí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web