Muž z Libštátu si metanol do originální lahve nalil sám | E15.cz

Muž z Libštátu si metanol do originální lahve nalil sám

Muž z Libštátu si metanol do originální lahve nalil sám
21. září 2012 • 15:53
Šestatřicetiletý muž z Libštátu na Semilsku se neotrávil vypitím originálního tuzemáku. Do prázdné lahve si nalil závadný alkohol z barelu, který měl doma. Mluvčí policie Vlasta Suchánková uvedla, že informaci potvrdila i manželka otráveného muže.

Původně žena otráveného muže uvedla, že lahev zakoupila před měsícem ve vietnamské večerce v Lomnici nad Popelkou. To ale byla jen část pravdy. „Po provedení opakovaných výslechů se potvrdila nejvíce pravděpodobná verze. Tedy, že závadný alkohol byl do originální lahve tuzemáku doplněn až následně, po vypití skutečně nezávadného tuzemáku,“ řekla policistka. Rozbory ukázaly, že v lahvi je z 50 procent metylalkohol.

V bytě muže otráveného metylem zajistili policisté jeden načatý barel s lihovinou, ve kterém byl zjištěn stejně závadový obsah jako v lahvi. Policisté v souvislosti se zajištěným barelem vyslýchají dva jiné muže. „Jakou roli v daném případu mají, ukáže až další vyšetřování,“ dodala Suchánková.

Muže ve vážném stavu přivezla manželka do jilemnické nemocnice v úterý večer. Závadný alkohol pil v pondělí večer. V nemocnici mu naměřili 0,5 promile metylalkoholu a měl problémy s viděním. Muž je s největší pravědopodbností už mimo ohrožení života. V Libereckém kraji je to zatím jediný případ otravy metanolem.

Také čtěte:

Vláda do odvolání zakázala vyvážet alkohol

Kalousek už podepsal vyhlášku o nových kolcích na alkohol

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!