Na Hodonínsku narazil vlak do traktoru, zemřel jeden člověk | E15.cz

Na Hodonínsku narazil vlak do traktoru, zemřel jeden člověk

Na Hodonínsku narazil vlak do traktoru, zemřel jeden člověk
13. září 2016 • 14:07
Ve Vnorovech na Hodonínsku se srazil osobní vlak s traktorem. Zemřel řidič traktoru a dalších osm lidí se zranilo. Podle hasičů jeden z vagonů hořel. Všechny čtyři vagony vlaku vykolejily. České dráhy uvedly, že je zastavený provoz z Hodonína ve směru na Slovensko a funguje náhradní autobusová doprava.

Nehoda se stala na trati z Hodonína vedoucí přes Vrbovce do Nového Mesta nad Váhom, uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová . „Ke střetu došlo na železničním přejezdu,“ řekla Bezuchová.

„Strašlivé selhání.“ Železniční neštěstí v Bavorsku nejspíš zavinil výpravčí

„Řidič traktoru zemřel ještě před příjezdem záchranné služby. Na místě jsme ošetřili dalších osm zraněných. Jejich zranění byla lehká, převezli jsme je do nemocnic v Kyjově a Hodoníně,“ doplnila Kropáčková. Podle ní letěl na místo i vrtulník, který však záchranná služba odvolala.

Podle Zámečníka byl přejezd zabezpečený výstražnou signalizací. „Budeme zjišťovat, zda fungovala v době nehody. Ve vlaku jelo zhruba 25 cestujících. Všechny vagony vykolejily, ale zůstaly stát na kolech. Hasiči je zajistili proti převrácení,“ doplnil Zámečník.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou