Na Janouška se přijímají sázky. Bookmakeři odhadují podmínku | E15.cz

Na Janouška se přijímají sázky. Bookmakeři odhadují podmínku

Na Janouška se přijímají sázky. Bookmakeři odhadují podmínku
Roman Janoušek
• 
ZDROJ: Golf.cz

ČTK

Lobbista Roman Janoušek bude kvůli nehodě odsouzen a dostane podmíněný trest, míní bookmakeři. Na takový vývoj událostí okolo muže, který minulý týden podle policie v opilosti autem srazil a těžce zranil ženu a od nehody ujel, totiž vypsali nejnižší kursy. Stejně nízký sázkový kurz je pak na to, že sněmovna nevydá k trestnímu stíhání někdejšího pražského primátora Pavla Béma.

Bém má pozastavené členství v ODS poté, co v minulých dnech byla uveřejnějněna série přepisů tajně pořízených nahrávek jeho telefonátů z roku 2007 právě s Janouškem. Nahrávky naznačují zákulisní Janouškův vliv na rozhodování pražského magistrátu i politiku v metropoli. Obsahem nahrávek, ve kterých se s Janouškem oslovují přezdívkami 'mazánek' či 'kolibřík', se zabývá policie.

Čtěte také:

Bém požádal o pozastavení členství v ODS

Janouškův pád by zasáhl velké projekty

„Šance na to, jestli Pavel Bém v parlamentu vydrží až do konce volebního období, vidím 50 na 50,“ uvedl hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Michal Hanák. Poznamenal, že poslanci, kteří by Béma museli vydat k případnému trestnímu stíhání, „mívají pro kolegy pochopení“. Kurz na to, že jej nevydají, je tak 1,4:1. Na opačný výsledek, tedy že vydán bude, je pak 2,5:1.

Janoušek byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky a z těžkého ublížení na zdraví, tedy z úmyslného trestného činu, za který mu hrozí až deset let vězení.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!