Na misi do Mongolska vyrazí v září dvacítka českých firem | E15.cz

Na misi do Mongolska vyrazí v září dvacítka českých firem

Na misi do Mongolska vyrazí v září dvacítka českých firem
Pouhých pár let stačilo k tomu, aby hlavní Suchbátarovo náměstí v Ulánbátaru zcela změnilo tvář
• 
ZDROJ: E15 Pavla Palaščáková

ČTK

Víc než 20 zástupců tuzemských podniků se v září zúčastní podnikatelské mise do Mongolska. Podnikatelská delegace se připojí k zasedání mezivládní smíšené komise obou zemí. Misi od 20. do 26. září organizuje Hospodářská komora ČR. Zástupci českých firem se v Ulánbátaru zúčastní podnikatelského fóra.

„Podnikatelé tak dostanou příležitost navázat kontakty se svými mongolskými protějšky. Mise se účastní české společnosti působící v bankovním sektoru, v oblasti dodávek technologických celků, energetickém sektoru, důlním průmyslu, stavebnictví, potravinářství, environmentálních technologií či letectví,“ uvedl viceprezident komory Bořivoj Minář, který misi povede.

Česká republika má podle Mináře v Mongolsku dobrý zvuk. Za poslední roky jde o čtvrtou misi českých podnikatelů do Mongolska.

Český vývoz do Mongolska dosáhl loni 215 milionů korun, o rok dříve to bylo 292 milionů. Nejčastěji Česko vyváželo součásti jeřábů či buldozerů, rozvaděče či přípravky na vlasy. Z Mongolska se do ČR dovezlo loni zboží za pět milionů korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!