Na Smíchov dorazil Orient Express, letos naposledy

Fotogalerie Téměř načas a bez velkého zájmu veřejnosti dorazil dnes po patnácté hodině na smíchovské nádraží legendární vlak Venice Simplon-Orient-Express. Luxusní souprava přijela z Benátek aniž by se o ní zmínily nádražní cedule nebo rozhlas.

 Orient Express si v Praze vybral zanedbané smíchovské nádraží ačkoliv by jeho provozovatelé raději končili na zrekonstruovaném „hlaváku“. Tam se ale vlak se svými 17 vagony nevejde. Dalších 12 fotografií v galerii
25.10.2012 16:45   |  

Amplion na nádraží pouze suše oznámil uzavření třetího nástupiště z provozních důvodů. To ovšem nijak nevadilo skupině štamgastů u občerstvovacích kiosků, s nimiž se posléze začaly mísit „nablýskaní“ stewardi, kuchaři a cestující v elegantních oblecích. Pasažéry si po krátkém rozkoukání rozebrali zástupci pražských pětihvězdičkových hotelů.

Orient Express si v Praze vybral zanedbané smíchovské nádraží ačkoliv by jeho provozovatelé raději končili na zrekonstruovaném „hlaváku“. Tam se ale vlak se svými 17 vagony nevejde. „Zcela jistě bychom chtěli jezdit na hlavní nádraží, podívejte se, jak to tady vypadá,“ řekla česká zástupkyně vlaku Kateřina Šrubařová. Legendární vlak jezdí do Prahy obvykle dvakrát ročně, letos už je zde ale potřetí.

Poprvé přijel na jaře, podruhé začátkem října. Z Prahy zamíří v sobotu po poledni dál do Paříže a Londýna. V mezičase bude o vlak postaráno v depu českých drah na Odstavném nádraží jih. Luxusní vlak, který vyjel poprvé před 125 lety, do Prahy jezdí víceméně pravidelně od roku 1994.

Jízdenka z Benátek přes Prahu do Londýna vyjde na 2950 eur, úsek z Prahy do Paříže na 1850 eur. Příští rok by se souprava měla objevit v českém hlavním městě rovněž třikrát, z toho dvakrát na konci jara a jednou v říjnu. Vlak křižuje Evropu po různých trasách, do Prahy obvykle jezdí z Benátek, k vidění ale bývá také například v Krakově, Drážďanech, Istanbulu, Budapešti nebo Vídni.


Také čtěte: Král vlaků, vlak králů


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web