Nečas: Stát omezí vysokým školám dotace na studenty | E15.cz

Nečas: Stát omezí vysokým školám dotace na studenty

Nečas: Stát omezí vysokým školám dotace na studenty
Premiér Petr Nečas
• 
ZDROJ: čtk

Pavel Otto

Nejen finanční úspory, ale i kvalitnější vzdělání si premiér Petr Nečas slibuje od kroků, které dnes představil po jednání se členy Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Hlavními změnami má být zkrácení doby, během níž stát dotuje daného studenta. Místo současných sedmi let, by to podle Nečase mělo být pouze pět let. Nebude tak už platit, že student bude moci zdarma studovat čtyři roky bakalářského stupně a další tři roky stupně magisterského, ale jen tři a dva roky. A navíc: stát by měl studentovi přispívat na studia jen na jedné škole a ne na dvou nebo i více univerzitách jako je tomu nyní.

O dění v resortu školství čtěte:

Dobeš se pustil do Kalouska

Dobeš odchází z vlády, nesouhlasí se šetřením

Odkdy začnou změny platit, Nečas ale neupřesnil. Podobné návrhy obsahuje vysokoškolská reforma odcházejícího šéfa rezortu Josefa Dobeše (VV), proti níž ostře protestují studenti i akademická obec. Vedle omezení autonomie škol studenti kritizují hlavně zavedení školného. Dobeš začátkem února řekl, že by se platilo jen při překročení běžné délky studia, anebo by se jeho zavedení odložilo na rok 2015/2016.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!