Největší podíl na korupci v české politice má Klaus, píší Slováci | E15.cz

Největší podíl na korupci v české politice má Klaus, píší Slováci

Největší podíl na korupci v české politice má Klaus, píší Slováci
Václav Klaus
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Není náhoda, že je to právě český prezident Václav Klaus, kterého na probíhajícím skandálu trápí zveřejnění odposlechů a nikoli to, že se pražská radnice v Česku stala hlavním symbolem korupce. Napsal to dnes slovenský list Sme v reakci na vyjádření Klause k případu odposlechů telefonátů poslance a někdejšího pražského primátora Pavla Béma s lobbistou Romanem Janouškem.

Je naopak typické, že právě Klaus za to, co ničí demokracii, neoznačil privatizaci politické moci lobbisty a mafiány, ale to, že se veřejnost o těchto praktikách prostřednictvím odposlechů a medií dozvěděla i něco konkrétnějšího, než co už léta věděla.

Čtěte také:

Bém požádal o pozastavení členství v ODS

David Klimeš: Zkrotne Mazánek stejně jako Gorila?

Janouškův pád by zasáhl velké projekty

Nikdo jiný nemá na korupci a klientelismu v české politice takový osobní podíl jako dnešní prezident. Začalo to jeho odmítáním jasných právních pravidel pro privatizaci a nakládání s penězi státu, píše slovenský deník.

„kmotrů“ bránících účinnému boji s ekonomickou kriminalitou.

A je to Klaus, kdo si ve své nekonečné ješitnosti nikdy nedokázal přiznat omyl (jeho přívrženci si to pletou se zásadovostí). I když to už ODS v posledních volbách připravilo i o vítězství v její tradiční baště Praze. Klaus je dlouhodobě tou příslovečnou žábou sedící na prameni očisty české politiky.

Dokud bude mít v politice vliv, bude vždy urputně bránit tomu, aby moc politiků podléhala větší kontrole ze strany veřejnosti i justice. Pokud chce česká pravice přežít, nestačí jí zbavit se Béma, musí se konečně zbavit i Klause, uzavírá deník Sme.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!