Nejvyšší soud odmítl dovolání Hušáka, chtěl proplatit směnku na 50 milionů

Exšéf Sazky Aleš Hušák nedostane 50 milionů korun, které chtěl proplatit na základě směnky od podnikatelů Martina Ulčáka a Marka Dospivy. Nejvyšší soud (NS) odmítl jeho dovolání. Podnikatelé tak s konečnou platností peníze platit nemusejí, naopak Hušák jim musí uhradit náklady právního zastoupení.

Aleš Hušák
3.12.2014 11:45   |  

Soud ale zatím nezveřejnil odůvodnění. Informaci potvrdila pracovnice Nejvyššího soudu Oldřiška Maršálková.

Směnku na 50 milionů Hušák uplatnil vůči podnikatelům loni v březnu. Městský soud v Praze vydal platební rozkaz, proti kterému se ale ohradili jak Ulčák, tak Dospiva, jenž na směnce figuruje jako ručitel. Při následném líčení se soud postavil na stranu podnikatelů a žalobu někdejšího šéfa Sazky na zaplacení zamítl.

Podle Ulčáka směnka sloužila pouze k případnému odkoupení nemovitostí na Menorce, které Hušák vlastnil, v případě, že by se dostal do finančních problémů po pádu Sazky. Trojice se údajně dohodla ústně začátkem května 2011, nabídka však byla podle Ulčáka omezená tříměsíční lhůtou, čemuž nakonec soudy uvěřily.

Podle dřívějšího vyjádření Hušákova právníka Andreje Vacíka se ale na inkriminovaném jednání o prodeji nemovitostí nehovořilo. Na co konkrétně byla směnka určená nebo jaká byla doba její platnosti, ale právník nikdy neupřesnil.

Trestní oznámení kvůli směnce

Kvůli směnce podali oba podnikatelé také trestní oznámení. Domnívali se, že se Hušák pokusil o podvod. Městské státní zastupitelství v Praze letos v březnu Hušákovo stíhání zrušilo.

Hušák byl generálním ředitelem Sazky od roku 1995, před třemi roky postupně skončil ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva loterijní firmy. Sazka se na jaře 2011 dostala do insolvence a poté do konkurzu. Její podnikatelskou činnost převzala tentýž rok v listopadu firma Sazka sázková kancelář, vlastněná finančními skupinami PPF a KKCG.


Čtěte více:

Hušák postoupil údajný nárok na odstupné ze Sazky do Maďarska

Soud začal projednávat první žalobu ČSTV na Hušáka

Žalobci zastavili stíhání Hušáka kvůli směnce za 50 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web