Nejzajímavějším benefitem jsou stále peníze. Oblibu má Cafeterie

Co je nejlepší dostat od firmy k platu navíc? Zvláště mladá generace už tolik neslyší na peníze, do popředí se u ní dostávají spíše lepší podmínky pro skloubení pracovního a osobního života a atmosféra ve firmě. Finanční motivace však obecně stále zůstává na prvním místě.

Ilustrační foto
16.1.2016 16:15   |  

Aktuální výsledky ankety pracovního portálu Profesia.cz ukázaly, že finanční ohodnocení vázané na výkonovou složku je pro české zaměstnance stále velmi motivující.

Anketa

Jaké dostáváte v práci benefity?

Finanční Nemateriální Cafeterii Žádné

V anketě hlasovalo 144 čtenářů.

další ankety

Nejzajímavějším bonusem zůstávají pro české zaměstnance progresivní výkonové složky mzdy a podíly na zisku. Tuto možnost volilo 36 procent respondentů.

Pro čtvrtinu zúčastněných je nejzajímavějším bonusem pružná pracovní doba. Celkem vyrovnané jsou preference dovolené navíc (11 %), příspěvků na pojištění (12 %) a příspěvků na vzdělání a volnočasové aktivity (9 %).

„Ještě nedávno byly různé zaměstnanecké výhody a bonusy doménou velkých, zejména nadnárodních firem, v posledních dvou až třech letech se situace v České republice výrazně mění. Podle našich zkušeností nabízí různé benefity svým zaměstnancům již více než polovina malých a středních firem,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka Profesia.cz.

Nabídka bonusů se podle Lincové v průběhu let značně posunula – od stravenek a možnosti využívat mobilní telefon k pestré nabídce volnočasových aktivit, příležitostí pro vzdělávání nebo zpružnění pracovní doby, pokud to charakter práce dovoluje.

Roste obliba bonusů spojených s péčí o zdraví – od příspěvků na sportovní aktivity, masáže, přes zajištění nadstandardní zdravotní péče, až po příspěvky na léky, lázeňské pobyty nebo rehabilitační péči, a také využívání příspěvků na různé typy pojištění.

Odklon od jednorázových pobídek

Obecně jde o odklon od jednorázových věcných bonusů a přesun k dlouhodobější podpoře zájmů nebo rozvoje zaměstnanců. Zvláště pro zaměstnance s rodinami je ale nejlákavější pružná pracovní doba, možnost pracovat z domova, případně firemní školka nebo dětský koutek.

„Firmy často volí systém tak zvané Cafeterie – nabídky různých typů bonusů, z nichž mohou zaměstnanci čerpat v určitém finančním objemu,“ podotýká Lincová. Tím se snadno řeší disproporce , že pro někoho je větší motivací jazykový kurz, pro jiného delší dovolená nebo příspěvek na pojištění.

Jako nejlepší ale lidé podle ankety často zmiňují i naprosto nemateriální bonusy – příjemnou a přátelskou atmosféru ve firmě, respektující kolegy a možnost dělat zajímavou práci, která je naplňuje.


Čtěte také:

Platy letos zvyšovala skoro polovina firem, začíná být nedostatek lidí

Jak nepropadnout u pohovoru? Přečtěte si nejčastější chyby


 Miroslav Tryner Autor: Miroslav Tryner redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web