NSZ zamítlo stížnosti v olomoucké kauze, stíhání pokračuje

aktualizováno Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zamítlo stížnosti všech čtyř obviněných v údajné olomoucké korupční kauze. Podle NSZ je zahájení jejich trestního stíhání zákonné a odůvodněné, řekl mluvčí Petr Malý. Podle žalobců z olomouckého vrchního státního zastupitelství jde o jedno z klíčových rozhodnutí. V kauze je obviněn podnikatel Ivan Kyselý, dva vysoce postavení olomoučtí policisté a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD). O jejich vině tak rozhodne až soud.

Hejtman Jiří Rozbořil
14.1.2016 15:16   |  

Podle žalobců z vrchního státního zastupitelství je to jedno z klíčových rozhodnutí v přípravném řízení, které definitivně vymezí předmět trestního stíhání, řekl státní zástupce Petr Šereda. Obhájce hejtmana Rozbořila Petr Konečný řekl, že rozhodnutí pro ně není překvapením. Nyní se chystají obrátit na Ústavní soud.

Vlivný podnikatel Kyselý byl obviněn z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby, šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec ze zneužití pravomoci úřední osoby, policejní náměstek navíc z přijetí úplatku. Olomoucký hejtman Rozbořil čelí obvinění z podplácení.

Všichni čtyři muži jsou nyní již stíháni na svobodě, Kyselý byl z vazby propuštěn ve středu, policisté dnes. U hejtmana jako jediného vazba navržena nebyla. Kauza s názvem Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky a údajného ovlivňování trestních kauz.


Čtěte také:

Drby a „mafiáni“ z hospody. Co zaznamenaly odposlechy v olomoucké kauze

Obviněný Kyselý byl propuštěn, policisté jej budou následovat

Odposlechy potvrzují mojí nevinu, hájí se hejtman Rozbořil

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Slovensko vyčíslilo, že přijde o 700 milionů eur ročně (téměř 19 miliard korun) z poplatků za tranzit ruského plynu, pokud namísto přes Ukrajinu budou Němci a Rusové přepravovat… více

Komerční prezentace
Mobilní web