Obrana vojákům koupí přístroje pro noční vidění za 200 milionů

Ministerstvo obrany koupí 2500 přístrojů pro noční vidění za asi 199 milionů korun. Nahradí zastaralé typy. Monokulární přístroje armádě dodá česká firma Pramacom-HT. Informace o veřejné zakázce dnes vládním kolegům předložil ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Česká armáda - ulustrační foto
18.1.2016 16:42   |  

„Dodávka přístrojů nočního vidění je nutná pro zajištění schopnosti vojáků vést skrytou činnost v nočních podmínkách a za snížené viditelnosti. Nové přístroje nahradí ve výzbroji armády zastaralé přístroje, jejichž opravy a udržování v provozuschopném stavu je spojeno s vysokými náklady,“ vysvětlill Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Otevřená veřejná zakázka byla zadána prostřednictvím alianční organizace NSPA (NATO Support and Procurement Agency). Tendr vyhrála česká firma Pramacom-HT se sídlem v Praze, která přístroje vyrábí v Česku. Společnost již v roce 2014 dodala české armádě 900 přístrojů stejného typu.

„Česká společnost dokázala uspět v náročném mezinárodním tendru NSPA, kterého se účastnilo celkem 17 firem. Náš obranný průmysl tak opět prokázal svoji vysokou konkurenceschopnost,“ uvedl Stropnický. Věří, že tento případ povede k širšímu zapojení českých podniků do veřejných soutěží vyhlašovaných NSPA.

Ministerstvo obrany by nemělo za přístroje nočního vidění zaplatit více než 199 milionů korun bez DPH. Vojáci by je měli dostat do června 2017, a to včetně zařízení, které umožní propojit dva monokulární přístroje a vytvořit tak přístroj binokulární.


Čtěte také:

Český radar „vidí" přes zeď, na pařížském veletrhu přitáhl stovky lidí

Čeští zbrojaři letos vyvezou zbraně za rekordních 14 miliard

Česká firma Pramacom tvoří systém propojení záchranářů v EU


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web