Pelta je venku. Bývalého fotbalového bosse pustila policie z vazby | E15.cz

Pelta je venku. Bývalého fotbalového bosse pustila policie z vazby

isport.cz

Fotbalový boss je na svobodě. Miroslava Peltu, který v pondělí večer prostřednictvím svého právníka Bronislava Šeráka oznámil odstoupení z pozice předsedy české Fotbalové asociace, propustili z vazební věznice. Informaci přinesl portál iSport.cz. Pražský městský soud rozhodl o okamžitém propuštění Pelty, vyhověl tak jeho stížnosti. Pelta je obviněný z nezákonného zacházení se státními dotacemi.

"Mohu potvrdit, že jsme dostali příkaz k okamžitému propuštění, Obviněného čeká standardní propouštěcí proces, který trvá jednu až dvě hodiny," uvedla mluvčí bezpečnostního sboru Kučerová.

Pelta byl zadržen policií v strahovském sídle FAČR 3. května. O den později putoval do vazby spolu s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou kvůli obvinění z machinací při rozdělování investičních dotací do sportu.

Do doby svého zadržení byl jediným kandidátem na předsedu FAČR. Ve volbách, které proběhly minulý pátek, už ale kvůli obvinění nekandidoval. Z finální dvojice Martin Malík, Petr Fousek nakonec delegáti Valné hromady nikoho nezvolili, další mimořádná valná hromada proběhne do konce roku.

Fotbalová asociace může i přes obvinění čerpat dotace

Pelta se poté, co nedošlo ke zvolení nového vedení českého fotbalu, vzdal své dosavadní funkce předsedy, kterou kvůli obvinění neobhajoval. Možná i to mu mohlo pomoct k tomu, že soud přijal v úvahu stížnost na uvalení vazby, kterou podal Peltův advokát Bronislav Šerák.

Pelta strávil za mřížemi měsíc a dva dny. Kvůli zdravotním problémům byl krátce po zadržení převezený do brněnské vazební věznice.

Autorem článku je portál iSport.cz.

Autor: isport.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!