Pirátovi silnic Trpišovskému sebral exekutor vilu za 50 milionů

E15 exkluzivně Podnikatel Aleš Trpišovský, který se nechvalně proslavil jako jeden z odsouzených agresorů z tuzemských dálnic, přišel v exekuci o luxusní vilu v Jesenici na západním okraji Prahy. Celková cena dražených nemovitostí napsaných na jeho manželku Petru Trpišovskou je téměř 50 milionů korun.

 Aleš Trpišovský u soudu
16.2.2016 11:56   |  

Návrh na exekuci podala společnost Velapo, jež poskytuje nebankovní půjčky zastavené realitami. Vůči podnikateli má pohledávku 23 milionů korun. Dražba Trpišovského majetku se podle dražební vyhlášky uskuteční v pátek.

Trpišovský dostal dva roky vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky a sedmiletý zákaz řízení. Podmínku mu smazala amnestie prezidenta Václava Klause. Zákaz řízení ale zůstal v platnosti. Trest se týkal skutků spáchaných v roce 2010. Podnikatel tehdy se tehdy na dálnici D1 choval agresivně vůči pomalejším řidičům.

Dražený dům stojí v obci Jesenice – Osnice (foto: Drazby.exekutorbrno.cz)

Poté, co se kauza dostala na veřejnost, ocitla se v roce 2011 Trpišovského developerská společnost HRBS v insolvenci. O rok později byznysmen z firmy i se svými partnery zmizel a jejím jediným představitelem a akcionářem se stal Bulhar Ali Juseinov Osmanov. Konkurz této společnosti dosud není u konce.

Do předloňského roku byl Trpišovský rovněž jednatelem společnosti Ratur. Jen pár měsíců před tím, než se také z ní Trpišovský vypařil, se firma objevila v roli obchodníka s pohledávkami, které stály za neúspěšným pokusem o vyvolání insolvenčního řízení s významnou stavební firmou Bak Trutnov.


Čtěte také:

Podnikatel Trpišovský se u soudu zodpovídá z agresivní jízdy


Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web