Plzeňští lékaři operovali slovenského prezidenta Kisku | E15.cz

Plzeňští lékaři operovali slovenského prezidenta Kisku

Plzeňští lékaři operovali slovenského prezidenta Kisku
Slovenský prezident Andrej Kiska
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Slovenský prezident Andrej Kiska ve Fakultní nemocnici v Plzni podstoupil laparoskopickou operaci v oblasti kyčelního kloubu. Zákrok se uskutečnil v plné narkóze, trval asi hodinu a půl a byl bez komplikací. Prezident se cítí adekvátně prodělanému zákroku. Kiska by měl být hospitalizován tři dny, což je podle lékařů běžná doba po takovém typu operace.

Náměstek ředitele Fakultní nemocnice Plzeň Eduard Kasal uvedl, že k miniinvazivnímu zákroku na kyčelním kloubu lékaři přistoupili po vyčerpání konzervativních způsobů léčby chronických problémů. „Operace proběhla bez komplikací, trvala přibližně 90 minut. Pooperační průběh je standardní. Pan prezident je ve stabilizovaném stavu a cítí se dobře,“ dodal Kasal.

„Prezident dlouhodobě pociťoval bolest v oblasti kyčelního kloubu, proto podstoupil konzervativní formu léčby, která ale nepřinesla kýžený výsledek a bolesti přetrvávaly,“ uvedl mluvčí slovenské hlavy státu Roman Krpelan.

Na Slovensku podobný zákrok nedělají

Slovenští lékaři doporučili dvaapadesátiletému Kiskovi operaci miniinvazivní technikou na některém vysoce specializovaném pracovišti v zahraničí, mezi které se podle mluvčího řadí i plzeňská fakultní nemocnice. Plzeňská nemocnice byla prezidentovi přímo doporučena. Na Slovensku se podle Krpelana takový typ zákroku neprovádí.

Potíže s kyčelním kloubem měl i Kiskův předchůdce v prezidentském úřadě Ivan Gašparovič. V roce 2011 se podrobil operaci výměny pravého kyčelního kloubu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!