Po výbuchu plynu hasiči evakuovali v Brně zhruba 500 lidí

aktualizováno Požár elektroinstalace dnes způsobil v podzemí pod třídou kapitána Jaroše v centru Brna výbuch plynu, který se tam nahromadil. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn, hasiči ale museli z okolních domů evakuovat zhruba 500 lidí. S požárem bojovaly desítky hasičů osm hodin. Teprve před 16:00 se mohli obyvatelé domů z kritické oblasti vrátit do svých bytů.

Výbuch plynu v Brně
25.1.2016 17:13   |  

„Přesnou příčinu neštěstí budeme znát až za několik dní. Škody zatím nebyly vyčísleny,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkazský. Výbuch se stal krátce po 07:30. Požár mohla způsobit technická závada.

Poškozené je jedno auto. Hasiči evakuovali především žáky gymnázia, lidé z okolních budov podle mluvčího odešli sami. Kvůli události vyhlásili hasiči druhý stupeň požárního poplachu. Na odstraňování závady spolupracovali s plynaři, kterým předali místo krátce před 16:00. Domy v okolí výbuchu byly již před 17:00 napojeny na rozvody energií.

Evakuováni byli také všichni zaměstnanci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který má v ulici sídlo. „Ti, co byli ráno v práci, byli evakuováni, ostatní se do práce ani nedostali,“ řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Na ÚOHS pracuje kolem 200 úředníků.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web