Po výbuchu plynu hasiči evakuovali v Brně zhruba 500 lidí

aktualizováno Požár elektroinstalace dnes způsobil v podzemí pod třídou kapitána Jaroše v centru Brna výbuch plynu, který se tam nahromadil. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn, hasiči ale museli z okolních domů evakuovat zhruba 500 lidí. S požárem bojovaly desítky hasičů osm hodin. Teprve před 16:00 se mohli obyvatelé domů z kritické oblasti vrátit do svých bytů.

Výbuch plynu v Brně
25.1.2016 17:13   |  

„Přesnou příčinu neštěstí budeme znát až za několik dní. Škody zatím nebyly vyčísleny,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkazský. Výbuch se stal krátce po 07:30. Požár mohla způsobit technická závada.

Poškozené je jedno auto. Hasiči evakuovali především žáky gymnázia, lidé z okolních budov podle mluvčího odešli sami. Kvůli události vyhlásili hasiči druhý stupeň požárního poplachu. Na odstraňování závady spolupracovali s plynaři, kterým předali místo krátce před 16:00. Domy v okolí výbuchu byly již před 17:00 napojeny na rozvody energií.

Evakuováni byli také všichni zaměstnanci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který má v ulici sídlo. „Ti, co byli ráno v práci, byli evakuováni, ostatní se do práce ani nedostali,“ řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Na ÚOHS pracuje kolem 200 úředníků.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web