Policie našla ve vlaku v Olomouci podezřelý předmět, výbušninu neobsahoval

aktualizováno Podezřelý předmět, který policie našla u Olomouce v jednom z vlaků kontrolovaných kvůli nahlášení bomby, nebyl nebezpečný. Pyrotechnická prohlídka v nalezeném předmětu výbušninu neprokázala. Anonym nahlásil bombu ve vlacích soukromých dopravců RegioJet a Leo Express dnes ráno. Opatření se dotklo 14 vlaků v celé zemi, zkontrolovány už byly všechny.

Anonym nahlásil 1. února bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu. Policie spoje zastavuje ve stanicích a prohledává je
1.2.2016 15:26   |  

Podle zjištění ČTK byl zastaven provoz vlaků mezi Olomoucí a nedalekým Štěpánovem. Vlaková souprava RegioJet byla odstavena v kolejišti na kraji Olomouce, kde ji prohledávali pyrotechnici. Vlaky kvůli tomu nabíraly zpoždění.

Postižení dopravci jezdí převážně na trati z Prahy na Ostravsko, každý z nich také provozuje jeden pár vlaků z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Podle informací na webech dopravců vlaky kvůli prohlídkám nabírají zpoždění mezi 30 až 240 minutami. Čtyřhodinové zpoždění nabral spoj z Prahy do Košic, který zůstal stát v Hranicích na Moravě a policejní prohlídka tam nekončí.

Tříhodinový časový horizont

Podle mluvčí Leo Expressu Petry Valentové dostaly obě společnosti anonym o uložení bomby v jednom z vlaků v 08:00 a ve výhrůžce byl časový horizont pro vybuchnutí 180 minut. Dva vlaky Leo Express v Praze už mohly po prohlídce odjet, řekla po 11:00 Valentová.

Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj ale zdůraznil, že bezpečnost je pro dopravce klíčová. „Pro cestující je to nepříjemné a palubní personál jim poskytne veškerou součinnost při vyhledání návazného spojení a potřebné informace,“ uvedl mluvčí. Policisté museli zastavit všechny vlaky, protože anonym neupřesnil, ve kterém by měla bomba být.

Soukromí železniční dopravci Leo Express a RegioJet provozují v Česku osobní dálkovou dopravu a konkurují v ní státnímu dopravci, Českým drahám.


Čtěte také:

Je to bomba? Policie kvůli podezřelému balíčku uzavřela německé kancléřství

Precedens? Leo Express prohrál první soud s Českými drahami

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web