Policie v kauze firmy Pražské služby obvinila šest lidí

aktualizováno Protikorupční policie v souvislosti se zásahem v Pražských službách obvinila dva lidi. Případ se týká hospodaření společnosti v letech 2010 a 2011. Další čtyři lidé byli obviněni kvůli zakázce malého rozsahu, kterou zadal pražský magistrát v roce 2011. Trestní stíhání obviněných je vedeno na svobodě. Uvedl to mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Společnost Natland je ochotna prodat Praze svůj podíl, který má v městské společnosti Pražské služby.
1.8.2014 18:55   |  

V případu hospodaření společnosti byl podle Ibeheje jeden člověk obviněn z trestného činu zneužití informace a postavení v obchodním styku a druhý ze stejného skutku spáchaného ve formě pomoci. Podle kriminalistů obvinění svou činností získali více než pět milionů korun, doplnil Ibehej. Podezřelým hrozí pět až deset let vězení.

Podle serveru Lidovky.cz byl obviněn někdejší obchodní ředitel firmy Tomáš Kolinger a jeho švagrová a jednatelka společnosti Ekolion Kateřina Korbelíková. V kauze jde podle serveru o to, že Pražské služby uzavřely s firmou Ekolion smlouvu na zpracování odpadu, za což dostávala více peněz, než je obvyklé.

V druhém případu zakázky pražského magistrátu byla čtveřice obviněna z trestného činu sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Neoprávněný prospěch získala právnická osoba, uvedl Ibehej. Podezřelým za to hrozí dva až osm let vězení.

Pražské služby pro město zajišťují svozy odpadu za miliardy korun. Město firmu většinově vlastní. Detektivové protikorupční policie byli ve firmě už na začátku roku. Tehdy si vyžádali materiály týkající se dřívějších rozhodnutí rady spojených s Pražskými službami.

Podle Ibeheje se detektivové oběma případy zabývali dlouhodobě. Při středeční razii provedli několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, které se týkaly například advokátních kanceláři. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.


Čtěte více:

ČT: Policie obvinila bývalého obchodního ředitele Pražských služeb

V Pražských službách zasahuje protikorupční policie

Pražské služby si odsouhlasily nákup akcií. Jde o poslední krok akvizice

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web