Policie: Zabavili jsme 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata

Policisté při prohlídkách domů a nebytových prostor v souvislosti s razií na úřadu vlády zajistili 120 až 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata. Na tiskové konferenci to uvedl šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

 plk. Mgr. Robert ŠLACHTA, ředitel ÚOOZ SKPV.
14.6.2013 11:26   |  

Policie se kauzou zabývá od počátku roku 2012 na základě informací o organizované zločinecké skupině, která údajně fungovala pomocí klientelistických vazeb a jejím cílem byl neúměrný zisk a podíl vlivu ve státní či polostátní organizaci. „V žádném případě nebylo naším zájmem zabývat se politikou,“ zdůraznil Šlachta.

Policisté z ÚOOZ posílení kolegy z Národní protidrogové centrály a Útvaru rychlého nasazení provedli ve čtvrtek celkem 31 prohlídek domů i nebytových prostor. Zabavené materiály budou vyhodnocovat několik měsíců. Zadržené lidi policie vyslechla a ve čtvrtek večer sdělila sedmi z nich obvinění.

Kauzu od samého počátku dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, na Moravu ji delegovalo Nejvyšší státní zastupitelství.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vyšetřuje dvě kauzy, které pojí osoba ředitelky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Čelí jak obviněné z korupce, tak zneužití pravomoci úřední osoby. Nagyová žádala od Vojenského zpravodajství informace, přičemž žádost vyústila ve sledování konkrétních osob, aniž by k tomu dal souhlas ministr obrany. Podle obhájce Nagyové Tomáše Sokola ji policie viní z toho, že si objednala si sledování premiérovy manželky Radky Nečasové.


Čtěte také:

ONLINE: Nagyová nechala sledovat Nečasovu ženu, tvrdí policie

Klaus: Je to „přestřelený tyátr“

Autor: čtk, bru, nos

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web