PPF a KKCG oficiálně převzaly byznys Sazky

1.11.2011 11:43   |  

Z dříve miliardové loterní Sazky s monopolem na číselné loterie je ode dneška mrtvá firma. Její loterní byznys včetně vlajkové Sportky, notoricky známých log, majetku zahrnující honosné sídlo s TV studii v Praze a smluv se zaměstnanci totiž včera oficiálně převzal nový majitel, akciová společnost Sázková kancelář vlastněná rovným dílem skupinami PPF a KKCG.

Z dříve miliardové loterní Sazky s monopolem na číselné loterie se od včerejška stala mrtvá firma. Její loterní byznys včetně vlajkové Sportky, notoricky známých log, majetku zahrnující honosné sídlo s TV studii v Praze a smluv se zaměstnanci totiž včera oficiálně převzal nový majitel, akciová společnost Sázková kancelář vlastněná rovným dílem skupinami PPF a KKCG.

Současné akciové společnosti Sazka, která je od května v konkurzu, zůstaly miliardové dluhy a 3,81 miliardy korun na účtu, které PPF a KKCG za podnik Sazky zaplatily.

„Transakce získala všechny potřebné souhlasy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a ministerstva financí. Sázková kancelář tak splnila k dnešnímu dni všechny podmínky dané kupní smlouvou s insolvenčním správcem Sazky (Josefem Cupkou),“ uvedl mluvčí KKCG Dan Plovajko.

Česká spořitelna dnes na poslední chvíli upozornila na údajnou chybu ve znaleckém posudku Ernst&Young hodnoty podniku Sazky. Podle ČS měl být odhad vyšší o 1,3 miliardy, tedy 4,9 miliardy korun.


Čtěte více: Sazka byla podhodnocena o 1,3 miliardy, tvrdí Česká spořitelna


„Jsme přesvědčeni, že nová fakta v případu Sazka posílí naši právní pozici v žalobách, které jsme již podali s cílem zneplatnit její prodej,“ uvedla v reakci skupina Penta.

Penta za Sazku nabízela mimo tendr vypsaný správcem právě pět miliard korun. K její nabídce ale správce nepřihlédl, právě proto, že se do tendru nepřihlásila.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí aktualizováno

Hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku projelo dnes po 11:00 prvních 35 vozidel americké vojenské techniky z armádního konvoje, který míří na cvičení Saber Strike do Pobaltí.… více

Komerční prezentace
Mobilní web