Praha odstartovala převzetí čtyř nemocnic

Hlavní město připravuje půdu pro vnik metropolitních nemocnic, pražští radní odsouhlasili převzetí čtyř zdravotnických zařízení do majetku města. Magistrát kvůli tomu nechá zpracovat studii proveditelnosti.

nemocnice Na Bulovce
6.11.2012 14:40   |  

Praha chce získat Thomayerovu nemocnici, Nemocnici Na Bulovce, podolskou porodnici a psychiatrickou léčebnu v Bohnicích. Podle primátorského náměstka Ivana Kabického by metropole mohla nemocnice převzít k 1. lednu 2015. Nemocnice by plnily úlohu krajských zdravotnických zařízení, zároveň by v nich ale zůstala pracoviště, která mají celorepublikový význam. Primátor Bohuslav Svoboda dnes po jednání rady řekl, že město může proces kdykoliv přerušit.

Anketa

Má Praha převzít čtyři nemocnice?

Ano   18% Ne   32% Neumím to posoudit   51%

V anketě hlasovalo 79 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Hlavní město nyní začne vyjednávat s ministerstvem zdravotnictví, pojišťovnami i jednotlivými nemocnicemi. Do konce roku vznikne řídící tým ze zástupců všech stran, na začátku příštího roku pak bude zadána studie proveditelnosti, která by měla nastínit vývoj zdravotnických zařízení a odhad potřeb zdravotnické péče v hlavním městě na dalších 12 let.

O převzetí nemocnic se mluví už několik měsíců. Primátor Svoboda a ministr zdravotnictví Leoš Heger se na březnové schůzce dohodli na tom, že by Praha mohla získat Thomayerovu nemocnici, podolskou porodnici a dále nemocnice Homolku a Bulovku. Z původního záměru ale nakonec Nemocnice Na Homolce vypadla, nahradila ji psychiatrická léčebna. Opoziční ČSSD záměr už dříve kritizovala, podle ní hrozí privatizace nemocnic. Primátor to ale odmítl.


Také čtěte:

Heger chystá „poloviční rovnost“ nemocnic

Heger: Snížení úhrad léků pojišťovnami je zatím krajní řešení

Heger slib nesplní - platy lékařů příští rok neporostou


Autor: čtk, čap

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web