Pražská rada zbavila mlčenlivosti advokáta z kauzy Škodova paláce | E15.cz

Pražská rada zbavila mlčenlivosti advokáta z kauzy Škodova paláce

Pražská rada zbavila mlčenlivosti advokáta z kauzy Škodova paláce
Současné magistrátní sídlo, Škodův palác
• 
ZDROJ: ŠJů CC BY-SA 3.0 Wikimedia-Commons

ČTK

Pražští radní zbavili mlčenlivosti advokáta Vladimíra Zoufalého, který město zastupoval v kauze nájemného za Škodův palác. Rada tak učinila na žádost policie. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v červnu oznámila, že na Zoufalého podá stížnost k České advokátní komoře. Důvodem byly jeho mediální výstupy, ke kterým prý kvůli mlčenlivosti nebyl oprávněn.

Zoufalý a jeho kancelář Prahu zastupovali do letošního ledna ve sporu s majitelem paláce, firmou Copa Retail kvůli výši nájemného. V lednu vedení města smlouvu se Zoufalým ukončilo. Výběr nové právní kanceláře následovaly několik týdnů trvající peripetie. Jednu z kanceláří město odmítlo vůli skandálu s uniklými e-maily primátorky a šéfky Copa Retail, další kancelář zase odmítla smlouvu s městem podepsat kvůli výrokům Krnáčové na její adresu v médiích.

Město se u soudu dožaduje změny nájemného. Soud už dvakrát žalobu města zamítl. Nájemní smlouvu město uzavřelo v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) a následně se do Škodova paláce sestěhovala většina úředníků magistrátu. Za budovu v centru města vyplatil magistrát asi 1,5 miliardy. Po uplynutí dlouhodobého pronájmu by celková částka vyplacená městem převýšila 4,4 miliardy korun.

Kauza Škodova paláce pokračuje. Obchodní spor přerostl v politikum

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!