Prestižní cenu za odpovědné podnikání získaly IBM a ZLKL

Rekordních 101 firem se letos přihlásilo do tradiční národní soutěže TOP Odpovědná firma, v níž nezisková platforma Byznys pro společnost každoročně ohodnocuje nejlepší firmy a jejich projekty udržitelného a odpovědného podnikání v České republice.

IBM
16.10.2014 22:00   |  

Vítězi hlavních cen v ročníku 2014, který obsahoval celkem 13 soutěžních kategorií, se mezi velkými firmami stala tuzemská pobočka společnosti IBM a mezi malými firmami strojírenská společnost ZLKL z Olomoucka. Mezi top 3 nejlepší velké firmy se dále probojovaly firmy Microsoft a ČEZ. Odpovědným lídrem byla ve veřejném hlasování zvolena Martina Grygar Březinová, generální ředitelka Sodexo Benefity.

Pro další oborové ceny TOP Odpovědná firma 2014 si ve čtvrtek večer na galavečer do pražského Veletržního paláce přišli například zástupci společností Plzeňský Prazdroj, ČEZ, Siemens, Skanska, GlaxoSmithKline, PRO-BIO či Allen & Overy (kompletní výsledky - viz výsledková listina v příloze). „Těší nás, jak přístup k odpovědnému a udržitelnému podnikání v České republice rok od roku kvalitativně roste,“ uvedla Pavlína Kalousová, předsedkyně pořádající platformy Byznys pro společnost: „Dokládají to detailní hodnocení více než 80 porotců TOP Odpovědná firma, podle nichž se jen za poslední dva roky strategický přístup top 50 velkých firem zlepšil o 20 porocent.“

Stále víc společností v České republice se přitom v oblasti odpovědného a udržitelného byznysu (zkráceně CSR) soustředí na oblasti a témata, která tvoří jádro jejich podnikání a v nichž jsou firmy silné. „Umí tak využívat to nejlepší, co mají, aby pomáhali v rozvoji celé společnosti,“ doplňuje Kalousová.

Například IBM tak byla letos oceněna za inovace a strategický koncept pracovního začleňování znevýhodněných skupin obyvatel, Microsoft za integraci odpovědného přístupu v rámci byznysu a ČEZ za konzistentní přístup a podporu regionů. Plzeňský Prazdroj zase za otevřené a hodnotné informace, které o svém podnikání poskytuje veřejnosti. A třeba malá společnost PRO-BIO uspěla s přístupem, jakým podporuje život regionu a komunity v Olomouckém kraji, kde působí.

TOP Odpovědná firma je nezávislá cena, která od roku 2004 vyzdvihuje nejkvalitnější a inovativní aktivity společností v oblasti udržitelného a odpovědného podnikání v České republice. Projekty hodnotí expertní komise, složená ze vedoucích zástupců komerčního sektoru, samosprávy, neziskových a odborných organizací.

Autor: zal

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web