Při razii kvůli daňovým únikům u benzinu uvízl v síti i hlavní sponzor véčkařů

Protikorupční policie dnes zadržela několik lidí kvůli podezření z krácení daní týkajícího se pohonných hmot. „Rozsáhlá razie stále pokračuje,“ potvrdil mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej. Figurovat mezi zadrženými má i klíčový sponzor Věcí veřejných.

 Policie zásah
27.11.2012 13:56   |  

Jak informoval server Týden.cz je mezi zadrženými také hlavní sponzor Věcí veřejných advokát Daniel Musil. V Musilově advokátní kanceláři podle serveru od rána nikdo nebral telefon, reakci se proto nepodařilo zjistit.

Policie podle Ibeheje poskytne další informace k případu odpoledne. „Rozsáhlá realizace stále probíhá, takže mohu pouze potvrdit, že bylo zadrženo několik osob. Týká se to krácení daní ohledně pohonných hmot,“ řekl mluvčí.

Dary pro Věci veřejné se v minulých měsících zabývala dokonce policie. Vyšetřování však bez výsledku ukončila. Právě v souvislosti s financováním VV se jméno Daniela Musila začalo poprvé propírat. Dobrý známý neformálního šéfa VV Víta Bárty totiž podle zjištění Týden.cz stál za zamlženou sítí firem, které partaji v roce 2011 nasypaly 27,5 milionu korun z celkových 38.

Podezřelé je, že Musil svoje sympatie k nejmenší parlamentní straně nevyjadřoval formou posílání milionů korun osobně. Sám totiž přispěl véčkařům pouze částkou půl milionu. Navíc dary putovaly do partajní kasy velmi zastřenou sítí firem, s nimiž mnohdy nemá Musil na první pohled nic společného.


Čtěte také:

Dodáme sponzora. Zn.: Na klíč

Věci veřejné - nejmenší strana, nejštědřejší sponzoři

Autor: čtk,try

Komentáře

Čtěte také

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií E15 exkluzivně

Valná hromada slovinského výrobce minerálek Radenska schválila návrh majoritního vlastníka, nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko, na vytěsnění posledních minoritních akcionářů… více

Komerční prezentace
Mobilní web