Prostitutky netolerujeme, vzkázala vláda

Vláda odmítla návrh zákona, který požaduje toleranci prostituce. Poslanec Viktor Paggio (LIDEM), který normu navrhl, v ní chce obcím umožnit, aby měly právo vymezit veřejná prostranství sloužící k nabízení prostituce. Podle Paggia je hlavním cílem jeho návrhu otevřeně prohlásit prostituci za legální, a to včetně souvisejících doprovodných činností.

ilustrační foto
31.7.2013 13:55   |  

O tom, že vláda návrh nepodpoří, informoval po zasedání kabinetu premiér Jiří Rusnok. Nyní bude muset o normě rozhodovat Parlament. Obdobný návrh na regulaci prostituce předložilo poslancům i hlavní město Praha. I tento návrh by měla Sněmovna projednávat.

Anketa

Souhlasíte s legalizací prostituce?

Ano   78% Ne   19% Nemám na to názor   2%

V anketě hlasovalo 507 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Obce by podle Paggiova návrhu směly vymezit veřejná prostranství určená k nabízení prostituce. Poslanec argumentuje rozhodnutím Ústavního soudu z roku 2007, podle něhož tak obce mohou postupovat. Podle nálezu mohou obce prostituci na veřejných prostranstvích i zcela zakázat, s čímž počítá pražský návrh, nebo nějakým způsobem takováto místa určit.

Paggio chce naopak v souladu s pražským návrhem umožnit obcím, aby zakázaly vystavování osob za účelem reklamy na sexuální služby viditelné z veřejně přístupných míst“.

Cílem je možnost prohibice výloh, výkladních skříní, oken a podobných soukromých prostor, v nichž jsou osobně propagovány sexuální služby, uvedl. Chce rovněž zavést pod pokutou až 20 tisíc korun „poskytování nebo užívání úplatné sexuální služby bez použití prezervativu“ s cílem omezení rizika přenosu pohlavních chorob.


Čtěte také:

Legalizace prostituce míří k poslancům. Zahájení byznysu by přišlo na 3,5 tisíce

Zlegalizujme prostituci. Praha už má připravený zákon

Sexuální turistika, aneb na dovolenou za sexem?


Autor: čtk, čap

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web