Šlachta: Svůj odchod od policie si musím ještě promyslet

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta si chce ještě promyslet svůj odchod od policie kvůli posunutí reorganizace na srpen. Zatím neví, zda odejde, řekl dnes serveru Aktuálně.cz. Šlachta rezignoval na svoji pozici, protože s plánovanými změnami nesouhlasí.

 Robert Šlachta
15.6.2016 11:33   |  

„Vzhledem k vývoji zvážím další kroky,“ uvedl Šlachta. Dodal, že se chce definitivně rozhodnout, až získá bližší informace o sloučení útvarů a měsíčním odsunutí reformy, jak se na něm dohodli politici na úterním jednání Bezpečnostní rady státu. Šlachta na svůj post rezignoval na konci minulého týdne. Pokud nezmění názor, tak od policie odejde k 30. červnu.


Čtěte také: ANO by nemělo vytvářet nátlak na policii a vnitro, reagoval Sobotka na Babiše


Vedení policie chce vybudovat Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat ÚOOZ a Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality, vedenou jedním ředitelem. Kromě Šlachty s reorganizací nesouhlasí také jeho podřízení, kteří se před úterním jednáním bezpečnostní rady sešli s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým.


Čtěte také: Bělobrádek vyzval ČSSD, aby zvážila podpis pod reformou policie


Seznámili je se svými názory a předali jim prohlášení ke změnám, kde se za vedoucí expozitur a oddělení postavilo 283 pracovníků ÚOOZ. „Jako jediné východisko z této kritické situace spatřujeme zastavení těchto neuvážených, nesystémových a především nevratných kroků a vytvoření podmínek pro seriózní veřejnou a zejména odbornou diskusi o tom, zda vůbec, případně v jaké podobě, by se měla zvažovaná reorganizace uskutečnit,“ napsali do stanoviska členové útvaru.


Čtěte také:

Tomáš Sokol: Myšlení některých žalobců a politiků zavání totalitou

Chovanec reorganizaci policie podepíše v úterý. Musí odejít, reagoval Babiš

Tereza Zavadilová: Jeden průšvih, dva příběhy

Babiš: ANO nechce opustit koalici, žádá odchod vedení policie

Chovanec reorganizaci policie podepíše v úterý. Musí odejít, reagoval Babiš

Když ANO odejde, vláda může pokračovat, plánují ČSSD a lidovci

Babiš žádá zrušení policejní reformy. Sobotka jeho „ultimátum“ odmítá

Sobotka svolá kvůli reformě policie Bezpečnostní radu státu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web