Soud zamítl návrh na odvolání správce Sazky

7.6.2011 12:28   |  

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka zůstává ve své funkci. Soud v pondělí zamítl návrh na jeho zproštění z funkce, který na počátku května podala společnost E-Invest a k němuž se poté přidala i Sazka reprezentovaná tehdy jejím šéfem Alešem Hušákem. Cupka je nyní po prohlášení konkurzu na Sazku minulý týden faktickým šéfem firmy namísto Hušáka, neboť na něj přešla dispoziční práva k majetku Sazky.

E-Invest a Hušák poukazovali na dřívější vazby Cupky a skupiny KKCG, která je společně s PPF konkurencí vůči E-Investu a Pentě v jejich boji o Sazku. PPF a KKCG mají také nyní největší slovo ve věřitelském výboru loterní firmy.

Podle E-Investu a Hušáka je Cupka podjatý, neboť v minulosti působil jako správce konkurzní podstaty v konkurzu vedeném na majetek podnikatele Václava Fischera, v němž největšími věřiteli byly osoby ze skupiny KKCG. Vazbu na majitele skupiny KKCG Karla Komárka měl prý i přes společnost PGB Invest, v němž Komárek byl společníkem a Cupka právním zástupcem jednatele této firmy.

Cupka je podle E-Investu a Hušáka také propojen s PPF, neboť bydlí ve stejném domě jako lidé ruské národnosti napojení na ruskou Chanty-Mansijskou banku, v níž má většinový podíl banka Nomos, kterou ze třetiny vlastní PPF. Cupka prý také chyboval, když soudu neoznámil, že na jeho majetek byla v lednu prohlášena exekuce.

Cupka všechna tvrzení o podjatosti a propojení s KKCG a PPF odmítl. To, že neoznámil soudu exekuci, nepopřel, podle něj se však exekuce netýkala majetku. Exekuce byla podle něj nařízena za účelem vymožení úřední listiny, kterou získal jako konkurzní správce společnosti HPH.

S jeho argumentací se soudce Jaromír Harmach ztotožnil. „Za této situace proto zdejší soud neshledal žádné pochybnosti o nepodjatosti insolvenčního správce a tedy ani důvody k jeho zproštění z funkce v této věci,“ uvedl soudce v usnesení.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web