Spolumajitel Penty Kúšik ukončil aktivní působení ve firmě

Partner a spoluzakladatel investiční skupiny Penta Martin Kúšik se rozhodl ukončit svoje aktivní působení ve firmě. Zůstává nadále spoluvlastníkem Penty v pozici partnera. Kúšik byl v posledních dvou letech zodpovědný hlavně za expanzi Penty na německém trhu. Jeho úkoly převezme partner Penty Marek Dospiva a nový investiční ředitel Thomas von Werner.

Martin Kúšik, Penta
29.3.2013 10:13   |  

„Naše investiční strategie a teritoriální působení zůstávají beze změny. Jak jsme před několika měsíci avizovali, bude se Penta nadále orientovat na větší transakce s delším investičním horizontem, a to především v Polsku, Německu, Česku a na Slovensku,“ řekl Marek Dospiva.

Martin Kúšik byl spolu s Dospivou, Jaroslavem Haščákem, Jozefem Oravkinem a Jurajem Herkem spoluzakladatelem Penty. V roce 2001 začali spolu s Dospivou působit v Praze, kde postupně vybudovali investiční tým. Do širšího povědomí investiční komunity vstoupil hlavně transakcí SmVaK (Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava).

K 1. březnu skončil v Pentě po deseti letech i jeden z investičních ředitelů Jozef Janov. Rozhodl se osamostatnit a zakládá vlastní investiční společnost.

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Investuje především do oblastí retailu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví.


Čtěte také:

Penta chce u Anděla stavět nové kanceláře

Penta není moje dítě


Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web