Studenti UJAK můžou dostudovat v Praze a Brně, musí ale složit zkoušky

Posluchači zrušeného navazujícího magisterského oboru Speciální pedagogika na pražské Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK) budou moci dokončit studium na Masarykově univerzitě v Brně nebo v Praze na Karlově Univerzitě. Přihlášky do Brna mohou uchazeči podávat od listopadu, pražská univerzita je přijímá již od úterý. Přijímací zkoušky budou shodně v lednu. Soukromé pražské škole pro daný obor vypršela akreditace v září.

Demonstrace studentů UJAK
29.10.2015 14:18   |  

„Rozhodli jsme se vyjít vstříc jak ministerstvu, tak kolegům, kteří ztratili statut studenta kvůli zániku akreditace Univerzity Jana Amose Komenského, a dřívější studium jim tak bylo ukončeno bez jakéhokoliv jejich provinění,“ uvedl děkan Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Jiří Němec, která momentálně vyučuje obor nejvíce se shodující s tím zrušeným v Praze.

Učitelský obor na Univerzité Jana Amose Komenského navštěvovalo více než 700 posluchačů, kteří dnes za sebou mají dva semestry. „Masarykova univerzita otevře přijímací řízení s tím, že pokud splní jeho podmínky, může přijmout maximálně 150 zájemců. Úspěšní uchazeči mohou požádat o uznání některých předmětů, které už absolvovali na škole předchozí,“ doplnila Fojtová.

Přihlášky do konce listopadu

Termín sběru přihlášek do navazujícího magisterského oboru s názvem Speciální pedagogika pro učitele v kombinované formě je v Brně do konce letošního roku a v Praze do 27. listopadu. Zájemce o studium na Karlově Univerzitě zve fakulta 7. listopadu na Den otevřených dveří.

„Uchazeči, kteří splní podmínky, mezi něž patří také doložení absolvování dvou semestrů předchozího studia a zisk minimálně 40 kreditů, mohou začít studovat na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v jarním semestru,“ dodala Fojtová. Studenti, kterých se zrušení dotklo, uspořádali o víkendu v Praze protestní demonstraci. Požadují, aby mohli dostudovat na Univerzity Jana Amose Komenského, protože přechod na veřejné vysoké školy nepovažují za reálný.

Z celé situace viní ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), která podle nich nedodržuje slib bývalého ministra školství Marcela Chládka. Studentům prý slíbil, že všichni na UJAK dostudují. Studenti otevřeným dopisem požádali o pomoc předsedu vlády Bohuslava Sobotku(ČSSD).


Čtěte také:

Bývalí studenti UJAK se sešli na protestu, chtějí řádně dostudovat

Studenti UJAK o práci nepřijdou, ministerstvo vyjednalo výjimku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web