ÚOHS začal posuzovat majetkové změny ve společnosti Eltodo

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat majetkové změny ve společnosti Eltodo, která má v ČR významné postavení například v dodávkách systémů pro řízení dopravy nebo technologií pro veřejné osvětlení. Nově by měl společnost kontrolovat předseda dozorčí rady společnosti Libor Sadílek.

Eltodo
11.2.2016 8:52   |  

Sadílek měl zatím podle dostupných informací v Eltodo poloviční podíl prostřednictvím společnosti NOVOENERGO a.s. Dalších téměř 50 procent v Eltodu kontrolovalo Centrum Novodvorská, a.s., kterou vlastnili jiní dva lidé. Jak se přesně podíly změní, antimonopolní úřad nezveřejňuje. V návrhu na povolení fúze je uvedeno, že Sadílek má získat možnost nepřímo výlučně kontrolovat Eltodo.

ÚOHS bude posuzovat oblast elektrotechnické výroby, elektromontáže, parkovacích systémů a silničních dopravních systémů. Zabývat se bude také oblastí telekomunikačních sítí a systémů, integrovaných bezpečnostních systémů, datových sítí, varovných a informačních systémů nebo zabezpečovací techniky. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení, takže by majetkové změny měl schválit do měsíce.

Eltodo a.s. zabezpečuje komplexní projekty, dodávky, montáže, údržbu, servis ve všech segmentech působení skupiny Eltodo, tedy v energetice, dopravě, osvětlení, telematice, pronájmech, stavbách na klíč. Výnosy společnosti překročily v roce 2014 dvě miliardy korun.


Čtěte také:

Eltodo bojuje o dálniční zakázky na Slovensku

Eltodo podala v miliardovém tendru na osvětlení Prahy odvolání

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy Fotogalerie

Internetový obchod Amazon plně zprovoznil svůj areál ve středočeské Dobrovízi. Zástupci firmy a obce Dobrovíz dnes společně přestřihli pásku u nové skladovací věže distribučního… více

Mobilní web