V Česku zemřelo při dopravních nehodách nejméně lidí za 55 let | E15.cz

V Česku zemřelo při dopravních nehodách nejméně lidí za 55 let

ČTK

Při dopravních nehodách letos v Česku podle předběžných policejních údajů dosud zemřelo 554 lidí. Pokud se tato čísla potvrdí, bude to nejméně obětí dopravních nehod od roku 1961, kdy policie zavedla ucelenou statistiku. Dosud nejméně osob zemřelo na silnicích v roce 2013, konkrétně 583.

Loni bylo obětí nehod 660, letos zatím o 106 méně. Definitivní statistiku a detailní analýzu zveřejní dopravní policie podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha na tiskové konferenci 6. ledna.

I když jsou letošní čísla relativně příznivá, přesto se České republice nedaří plnit cíle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu. Podle tohoto dokumentu nemělo být v roce 2016 usmrceno více než 465 lidí, tato hranice však byla překonána již v říjnu.

Nejtragičtějšími měsíci končícího roku byly červenec, srpen a říjen, během každého z nich zemřelo víc než 60 lidí.

Analýza: Škoda Auto je perla k nezastavení, její vzestup ještě umocní Kodiaq

Na druhém konci žebříčku je leden s 27 mrtvými. Nejtragičtějším dnem roku 2016 bylo pondělí 15. srpna, kdy zahynulo osm osob. V prosinci zatím policisté zaznamenali následkem nehod 50 úmrtí, loni bylo usmrcených v posledním měsíci roku o sedm více. Bilanci ještě můžou zhoršit dnešní silvestrovské odpoledne a večer.

Před rokem 2008 se počet obětí havárií v Česku pohyboval nad jedním tisícem. Nejvíce lidí zemřelo na silnicích v roce 1969, kdy si nehody vyžádaly 1758 obětí. V porevoluční historii země byl nejhorší rok 1994, kdy si nehody ukončily život 1473 lidí.

Sovětští konstruktéři versus Sibiř. Podívejte se, jak se "poprali" s náročnou výzvou
Podívejte se, jak se vyrábí ty nejmenší škodovky. Jde o světové unikáty
Pro Španěly hledající práci přestává být Německo zaslíbenou zemí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!