V Evropě unikátní chrtí stadion za 350 milionů si v pražském Motole odbyl premiéru

Pátek 13. září bylo pro Greyhound Park v pražském Motole to nejšťastnější datum. Nové dostihové závodiště pro chrty a sportoviště pro celé rodiny vybudované za více než 350 milionů korun na bývalém rumišti se dočkalo slavnostní premiéry. Tento chrtí stadion je raritou na Evropském kontinentu.

Chrtí dostih
17.9.2013 10:41   |  

Jak server E15.cz již informoval, výstavba areálu trvala zhruba tři roky. Investiční náklady byly 350 milionů korun bez interiérů a gastrozázemí. Společnost Czech international pozemek koupila před deseti roky a odvozila odtud odpadky a zbytky starých domů, ve kterých přebývali bezdomovci.

Anketa

Zajímají vás chrtí dostihy?

Ano   10% Ne   87% Jsem pravidelným divákem   3%

V anketě hlasovalo 138 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Na pískovém oválu zde běhá až osm chrtích závodníků v jednom dostihu, na které se můžete přijít podívat, fandit, ale také sázet. V areálu můžete také sportovat, odpočívat a zpříjemnit si chvíle i gastronomií, kterou zajišťuje denně restaurace Kobe.

Na téměř třísetmetrové dráze hodlá majitel areálu pořádat závody chrtů každý pátek nebo sobotu. Raritou je, že závodící chrti startují z osmikomorových startovacích boxů - jediných tohoto typu v Evropě, kde jsou obvyklé šestikomorové. Chrtí startovací boxy jsou propojeny s časomírou, kterou spouští fotobuňka instalovaná nad kolejnicí umělé návnady - zajíce.

Ve chvíli, kdy zajíc aktivuje fotobuňku, dojde k sepnutí časomíry a automatickému otevření startovacích boxů. Na obří LED obrazovce se přenášejí závody chrtů zblízka, taktéž i na obrazovkách ve všech restauracích. Dokonale je tu postaráno i o samotné závodníky. V klimatizovaném paddocku mají chrti mimo jiné sprchy a malé kóje, v nichž se v přítmí a při relaxační hudbě připravují na závod.

Vysněný projekt

„Stadión je můj splněný sen. Jsem bývalý závodník v cyklistice, bývalý muzikant a zvukový technik, milovník rychlých kol i chrtů - své záliby bývalé i současné jsem spojil v jednom projektu,“ uvedl předseda představenstva společnosti Czech international a prezident České greyhound dostihové federace Zdeněk Grondol.

Czech international je celní agentura poskytující komplexní celní služby. Dále nabízí služby spedice, zasilatelství a logistické služby. Provozuje 12 poboček po celé České republice. Na trhu celních služeb je etablovaná od roku 1993.

Česká greyhound dostihová federace (ČGDF) sdružuje majitele závodních chrtů greyhoundů z celé ČR i blízkého zahraničí. Jde o zájmové a neziskové sdružení, které je financováno pouze z povinných členských příspěvků.

„Vzhledem k tomu, že celková výše členských příspěvků nikdy nedostačovala k pokrytí nákladů běžného provozu, někteří naši členové od počátku solidárně a nadstandardně přispívají na pokrytí rozdílu mezi příjmy a výdaji,“ přibližuje své hospodaření ČGDF.


Čtěte také:

Nejdražší pumpa v Čechách

Česko usiluje o spolupořádání fotbalového Eura 2020


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web