V Praze složili přísahu noví vojáci

Hradčanské náměstí u Pražského hradu bylo ve státní svátek 28. října tradičně svědkem vojenské přísahy. Složilo ji tu 446 nových vojáků a vojákyň české armády, mimo jiné i šestice úspěšných sportovců.

Slavnostní přísaha vojáků Armády České republiky se konala 28. října na Hradčanském náměstí v Praze. Akce se zúčastnil prezident republiky Václav Klaus (uprostřed vpravo) a ministr obrany Alexandr Vondra (uprostřed vlevo).
28.10.2012 13:55   |  

Mezi těmi, kdo přísahali položit v případě nutnosti svůj život za vlast, byli například medailisté z olympijských her Lukáš Trefil a Josef Dostál, kteří skončili třetí v čtyřkajaku, či mistr Evropy v běhu na 400 metrů Jakub Holuša. Jsou příslušníky sportovního centra Dukla.

Sborové „Tak přísaháme“ slíbilo prezidentovi a vrchnímu veliteli ozbrojených sil Václavu Klausovi 299 studentů prvního ročníku Univerzity obrany a vojenského oboru fakulty tělesné výchovy Univerzity Karlovy a 147 nováčků, kteří právě procházejí základním výcvikem ve vyškovské vojenské akademii.


Také čtěte:

Okamura jde do boje o Hrad. Chybí mu ale 25 tisíc podpisů

Volba prezidenta: Fischera se Zemanem dotahuje Dienstbier


Pro Klause byla tato přísaha poslední v jeho funkčním období. Prezident jim řekl, aby přísahu nebrali jako formalitu a byli odhodláni bojovat za zemi, za její demokracii a její suverenitu. Ministr obrany Alexandr Vondra podotkl, že akceschopná a připravená armáda je v dnešním světě nezbytná.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web