V Praze složili přísahu noví vojáci

Hradčanské náměstí u Pražského hradu bylo ve státní svátek 28. října tradičně svědkem vojenské přísahy. Složilo ji tu 446 nových vojáků a vojákyň české armády, mimo jiné i šestice úspěšných sportovců.

Slavnostní přísaha vojáků Armády České republiky se konala 28. října na Hradčanském náměstí v Praze. Akce se zúčastnil prezident republiky Václav Klaus (uprostřed vpravo) a ministr obrany Alexandr Vondra (uprostřed vlevo).
28.10.2012 13:55   |  

Mezi těmi, kdo přísahali položit v případě nutnosti svůj život za vlast, byli například medailisté z olympijských her Lukáš Trefil a Josef Dostál, kteří skončili třetí v čtyřkajaku, či mistr Evropy v běhu na 400 metrů Jakub Holuša. Jsou příslušníky sportovního centra Dukla.

Sborové „Tak přísaháme“ slíbilo prezidentovi a vrchnímu veliteli ozbrojených sil Václavu Klausovi 299 studentů prvního ročníku Univerzity obrany a vojenského oboru fakulty tělesné výchovy Univerzity Karlovy a 147 nováčků, kteří právě procházejí základním výcvikem ve vyškovské vojenské akademii.


Také čtěte:

Okamura jde do boje o Hrad. Chybí mu ale 25 tisíc podpisů

Volba prezidenta: Fischera se Zemanem dotahuje Dienstbier


Pro Klause byla tato přísaha poslední v jeho funkčním období. Prezident jim řekl, aby přísahu nebrali jako formalitu a byli odhodláni bojovat za zemi, za její demokracii a její suverenitu. Ministr obrany Alexandr Vondra podotkl, že akceschopná a připravená armáda je v dnešním světě nezbytná.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web