V Ratajích hořel sklad v bývalém muničním areálu, jeden zraněný | E15.cz

V Ratajích hořel sklad v bývalém muničním areálu, jeden zraněný

V Ratajích hořel sklad v bývalém muničním areálu, jeden zraněný
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

V bývalém muničním areálu v Ratajích na Kroměřížsku dnes odpoledne hořelo ve skladu bývalého muničního areálu. Požár vznikl při výrobě výbušnin, jeden zaměstnanec byl zraněn, řekla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. "V rámci technologického procesu při výrobě výbušnin zahořely látky a začala hořet část budovy. Zraněn byl padesátiletý muž," uvedla Kyšnerová.

Požár podle hasičů zasáhl jen část skladu, po 19:00 již byl lokalizován. Příčinu požáru ani rozsah škod hasiči zatím neznají. „Nyní místo kontrolujeme termokamerou,“ uvedl Řezníček. Řekl, že nebyly hlášeny žádné výbuchy, které provázely loňské požáry v muničních skladech na Zlínsku. Tuto informaci potvrdil také starosta obce Antonín Říkovský. „Nic nebylo slyšet, jen byl vidět z lesa kouř,“ uvedl starosta.

Sklad podle něj patří pražské společnosti STV Group, která obchoduje s vojenským materiálem a v Ratajích vyrábí trhaviny pro civilní použití. Areál se nachází v lesích asi dva kilometry vzdušnou čarou od zástavby a tvoří jej desítka objektů. Armáda ho využívala od poloviny 20. století, privatizován byl v 90. letech. Podle Říkovského s muničními sklady nikdy problém nebyl.

STV Group využívala také sklady ve Vrběticích na Zlínsku. Loni tam vybuchly dva sklady, které si pronajímala společnost Imex Group.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!