Vzniká supertým pro boj s daňovými podvody, zaměří se hlavně na úniky DPH

Resorty vnitra a financí sestavují speciální skupinu pro boj s daňovými úniky. Měl by to být stálý tým, který by byl schopen rychle a účinně zasáhnout zejména v případech neodvedení daně z přidané hodnoty a daně spotřební. Například právě na DPH stát ročně tratí přes 30 miliard korun.

 Daňové přiznání (ilustrační foto)
18.1.2014 21:39   |  

Podle České televize by ve skupině měli pracovat úředníci finanční správy, policisté a celníci, jimž by informace dodával analytický útvar ministerstva financí.

„Ti lidé by společně koordinovali postupy a zároveň někde, kde k tomu mají zákonnou možnost, sami prováděli ty úkony, které jsou potřebné v podstatě k zamezení daňového úniku,“ řekl televizi generální ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek.

Oporu v zákonech už podle ČT taková skupina má. Kolik by v ní mělo působit lidí, není jasné, mluví se ale o desítkách. V týmu by prý mohl být například bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Skupina mohla naplno pracovat do půl roka, nyní ale záleží na tom, jak se k myšlence postaví noví ministři financí a vnitra. Pracovní název je Národní daňová kriminální agentura.


Čtěte také:

Lihová mafie mohla na nezdaněném lihu ošidit stát o tři miliardy

Loňský deficit klesl oproti plánu na 81 miliard, pomohl lepší výběr DPH

Stát podle české firmy pro výběr daní data má, neumí je ale vytěžit

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web