Vzniká supertým pro boj s daňovými podvody, zaměří se hlavně na úniky DPH

Resorty vnitra a financí sestavují speciální skupinu pro boj s daňovými úniky. Měl by to být stálý tým, který by byl schopen rychle a účinně zasáhnout zejména v případech neodvedení daně z přidané hodnoty a daně spotřební. Například právě na DPH stát ročně tratí přes 30 miliard korun.

 Daňové přiznání (ilustrační foto)
18.1.2014 21:39   |  

Podle České televize by ve skupině měli pracovat úředníci finanční správy, policisté a celníci, jimž by informace dodával analytický útvar ministerstva financí.

„Ti lidé by společně koordinovali postupy a zároveň někde, kde k tomu mají zákonnou možnost, sami prováděli ty úkony, které jsou potřebné v podstatě k zamezení daňového úniku,“ řekl televizi generální ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek.

Oporu v zákonech už podle ČT taková skupina má. Kolik by v ní mělo působit lidí, není jasné, mluví se ale o desítkách. V týmu by prý mohl být například bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Skupina mohla naplno pracovat do půl roka, nyní ale záleží na tom, jak se k myšlence postaví noví ministři financí a vnitra. Pracovní název je Národní daňová kriminální agentura.


Čtěte také:

Lihová mafie mohla na nezdaněném lihu ošidit stát o tři miliardy

Loňský deficit klesl oproti plánu na 81 miliard, pomohl lepší výběr DPH

Stát podle české firmy pro výběr daní data má, neumí je ale vytěžit

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web