VZP posílí vazbu s Komerční bankou, hodlá ušetřit desítky milionů

aktualizováno Všeobecná zdravotní pojišťovna významně posiluje spolupráci s Komerční bankou (KB). V průběhu letošního roku chce přesměrovat všechny úhrady pojistného právě na účty vedené u KB. Doposud má nejsilnější tuzemská zdravotní pojišťovna účty ještě u dalších dvou bank – ČSOB a GE Money Bank.

 VZP
20.1.2015 12:10   |  

„Po převedení plateb pojistného ke Komerční bance ušetříme jen na poplatcích za uskutečněné bankovní transakce nejméně 20 milionů korun ročně. Navíc pro nás bude výrazně snazší řídit pohyb peněz procházejících Základním fondem zdravotního pojištění. Ten je určujícím fondem, který podává celkový obraz o hospodaření VZP,“ vysvětluje mluvčí VZP Oldřich Tichý.

V současné době posílá platby pojistného na účty VZP zhruba 954 tisíc plátců (zejména podnikatelé, živnostníci a zaměstnavatelé). Z toho zatím jen necelá čtvrtina (227 tisíc) využívá účty, které má VZP vedené u KB.

Tři čtvrtě milionů plátců bude muset změnit příkaz

Přes tři čtvrtiny plátců (722 tisíc), kteří posílají pojistné na účty u ČSOB a GE Money Bank, proto budou muset v průběhu letošního roku změnit platební příkaz či složenkou začít platit na účet u KB.

Kam platí klienti VZP pojistné

Pramen: VZP

Před tím, než se VZP rozhodla centralizovat své účty právě u KB, nechala vypracovat rozsáhlou analýzu, která banka bude pro její potřeby nejvýhodnější.

„Pro KB vyzněla jednak výše poplatků za uskutečněné transakce – ty jsou ve srovnání s některými jinými ústavy například i šestatřicetkrát nižší. Dalším podstatným argumentem bylo, že banka má hustou síť poboček pokrývající celou republiku. S Komerční bankou máme již několik let rámcovou smlouvu na bankovní služby, která byla uzavřena na základě řádného výběrového řízení,“ upřesnil Tichý.

Pro své klienty z řad živnostníků a podnikatelů, kteří si u Komerční banky do konce března zřídí nový účet, navíc VZP dojednala s bankou výhodné podmínky.

I pro pojišťovnu by totiž bylo výhodné, aby jí co nejvíce plateb pojistného chodilo na její účet u KB z účtů plátců, které budou vedeny u téhož ústavu. V takovém případě totiž pojišťovna zaplatí bance ještě nižší poplatek za provedené transakce.


Čtěte také:

Němeček: Hospodaření nemocnic i VZP se stabilizovalo

Pojišťovny musí zveřejňovat smlouvy s nemocnicemi, rozhodla vláda

VZP dá příští rok na péči 146 miliard a kompenzuje zrušené poplatky

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web