Z Česka půjde na obnovu Sýrie téměř 200 milionů korun, schválila vláda

Česko poskytne Sýrii do roku 2019 celkem 195 milionů korun na humanitární, rozvojovou a rekonstrukční pomoc. Plán pomoci schválila vláda. Pomoc by se měla zaměřit mimo jiné na podporu vzdělávání či obnovu zdravotnických, vzdělávacích a sociálních zařízení.

 z podminovaného Sindžáru
27.6.2016 12:24   |  

ČR poskytuje v souvislosti s konfliktem v Sýrii průběžně peníze na humanitární pomoc. Podle ministerstva zahraničí jsou však tyto prostředky nedostatečné. Proto navrhlo uvolnění dalších financí, které mají zmírnit důsledky mnohaletého konfliktu a zmírnit migrační vlnu.

Pomoc by měla směřovat na celé území Sýrie včetně obležených měst. Podporovány budou jak projekty, na kterých se budou podílet tuzemské neziskové, podnikatelské i akademické subjekty ve spolupráci se syrskými a mezinárodními organizacemi, tak vysílání expertů, organizování školení a poskytování stipendií pro studium na českých veřejných vysokých školách.


Přečtěte si: Rusko dál bombarduje v Sýrii. Jen za sobotu zemřelo přes 80 lidí


„Pomoc bude také zaměřena na obnovu zdravotnických, vzdělávacích a sociálních zařízení a další infrastruktury nezbytné pro ekonomický a sociální rozvoj, zčásti též na dlouhodobější podporu vzdělávání, občanské společnosti, místních komunit i jejich samospráv,“ uvedlo ministerstvo v předkládací zprávě. Česká republika by v příštích letech chtěla v Sýrii také posílit ekonomickou diplomacii.

Materiál počítá rovněž s vytvořením meziresortní pracovní skupiny, která bude na naplňování programu dohlížet a bude vybírat vhodné projekty a iniciativy.


Čtěte také:

Rusové zahájili leteckou ofenzívu proti Aleppu

Ze Sýrie odlétly první ruské stíhačky. S nálety ale nekončíme, říká Moskva

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web