Za pět vozů na vyprošťování Pandurů dá armáda 191 milionů | E15.cz

Za pět vozů na vyprošťování Pandurů dá armáda 191 milionů

Za pět vozů na vyprošťování Pandurů dá armáda 191 milionů
Pandur pro českou armádu
• 
ZDROJ: E15
5. října 2014 • 14:32
Armáda si plánuje pořídit vyprošťovací vozidla, která by pomáhala třeba při nehodách obrněnců Pandur. Zakázka, kterou ministerstvo obrany vypsalo na konci září, má předpokládanou hodnotu 191 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a odpovědí ministerstva obrany.

Rezort plánuje pořídit pět vozidel, zájemci o zakázku se do ní mohou přihlásit do 30. října. „Jedná se o speciální těžká takzvaná vyprošťovací vozidla, která jsou určená k přímé logistické a technické podpoře jednotek armády České republiky vybavených kolovými obrněnými transportéry Pandur a ostatními druhy vojenské techniky,“ sdělila ČTK Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Vozidla mají podle ní být používána v polních podmínkách nebo při vedení bojů. „Zejména při vyprošťování, odtahu, údržbě, polních opravách a při technické pomoci,“ dodala.

Zakázka bude mít podle předpokladů rezortu hodnotu 191 milionů korun bez DPH. V minulosti přitom ministerstvo zvažovalo nákup 11 těchto vozidel Tatra za 600 milionů korun od šternberského Vojenského opravárenského podniku. Cena byla kritizována jako přemrštěná. Podle Zechmeisterové nebyla tato zakázka v minulosti vůbec vyhlášena a počet pořizovaných vozidel byl nakonec přehodnocen.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!