Za vraždu novorozence 15 let vězení. Vrchní soud potvrdil původní rozsudek | E15.cz

Za vraždu novorozence 15 let vězení. Vrchní soud potvrdil původní rozsudek

Za vraždu novorozence 15 let vězení. Vrchní soud potvrdil  původní rozsudek
Soud, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Za vraždu novorozence si žena z Podbořan na Lounsku odpyká 15 let ve vězení. Její dovolání odmítl Nejvyšší soud, který se jí v minulosti zastal. Tehdy nařídil Vrchnímu soudu v Praze, aby lépe vysvětlil, jakými úvahami k rozsudku došel. Vrchní soud zopakoval stejný trest a napodruhé už nejvyšší instance výhrady neměla.

Výsledek dovolacího řízení sdělila Marcela Trejbalová, mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem, který kauzu řešil jako první. Nejvyšší soud zatím odůvodnění svého usnesení nezveřejnil.

Žena podle rozsudku tajila těhotenství před manželem i známými. Neabsolvovala gynekologické prohlídky a v noci na 7. prosince 2013 porodila ve vaně životaschopného chlapečka. Manžel spal ve vedlejší místnosti.

Dušan Šrámek: Ústavní soud krotí státní zástupce

Novorozence po porodu zabalila do ručníku a deky, kterou pak vložila do tašky. Dopoledne ho odnesla do kontejneru na odpad. Tělíčko dítěte, které zemřelo na otok mozku a plic v důsledku podchlazení, bylo objeveno o den později.

Obhajoba při opakovaném jednání u vrchního soudu žádala další znalecký posudek pediatra, dítě podle ní bylo nedonošené a není přesně jasné, z jakého důvodu zamřelo.

Žena u soudů nevypovídala. Policistům dříve tvrdila, že o těhotenství nevěděla a porodní bolesti považovala za menstruaci. Proč se dítěte zbavila, nikdy nevysvětlila. Znalci dospěli k závěru, že o svém těhotenství vědět musela - nebylo to poprvé, co byla v jiném stavu, dítě se v těle matky hýbalo.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!