Zájem o stáže ve firmách je enormní. Práci získalo 40 procent absolventů

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí se trefil do černého. Stáž již absolvovalo 3800 lidí a dalších téměř 800 stáží v Česku v nejrůznějších oborech právě probíhá. O tento inovativní způsob dalšího vzdělávání je zájem, jaký autoři zdaleka nečekali. Svědčí o tom téměř 30 tisíc registrovaných lidí.

 ilustrační foto
4.12.2013 11:50   |  

Projekt realizuje Fond dalšího vzdělávání, který je příspěvkovou organizací MPSV. V současnosti je zaregistrováno dalších více než 28 tisíc zájemců o stáž a téměř 7900 společností. Hlavní motivací pro přihlášení se do projektu je především snaha získat praxi v oboru a zvýšit své šance na pracovním trhu.

Anketa

Máte zájem o účast ve firemních stážích?

Ano   40% Ne   56% Už jsem se účastnil   4%

V anketě hlasovalo 103 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Užitek přináší projekt oběma stranám. Firmy mohou díky stážím nalézt vhodné zaměstnance a vyzkoušet si je v reálu. A zatím poměrně úspěšně, ve 20 procentech případů byl totiž stážista zaměstnán, další pětina z nich dostala nabídku externí spolupráce.

„Na začátku jsme si vytyčili jako cíl zprostředkovat stáž pro pět tisíc osob. Díky nečekanému zájmu a možnostem rozpočtu by se nakonec finální číslo mohlo pohybovat kolem šesti tisíc stáží,“ uvedla hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová.

Konec projektu se blíží

Jelikož se projekt blíží do svého finále, tak společnosti, které se chtějí projektu zúčastnit, mají nejvyšší čas stáže vypsat. V současné době je možné inzerovat stáže, jež skončí nejpozději 31. května 2014. „Doporučujeme všem společnostem, které mají zájem stáž poskytnout, aby vypsaly své karty stáží co nejdříve,“ dodala Šímová.

Zájemci si mohou vybírat ze stáží v rozmanitých oborech, od pozic z oblasti dřevařské výroby, stavebnictví, strojírenství, výchovy a vzdělávání až po oblast elektrotechniky, krmivářství a potravinářství.

Nově byly zveřejněny šablony z oboru zemědělství – florista, chovatel-ošetřovatel zvířat, krajinář, pěstitel, rostlinný technik, zahradník a zootechnik. V prosinci budou schváleny další šablony v oborech chemie, doprava a logistika, věda a výzkum, řízení jakosti a kvality. Více o projektu se zájemci dozví na www.stazevefirmach.cz.

Jednotlivé stáže trvají od jednoho do šesti měsíců, přičemž je stážistům hrazeno stravné a za určitých podmínek i cestovné a ubytování. Nárok na mzdu stážisté s ohledem na pravidla operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nemají.

Firmy mají uhrazeny fixní náklady spojené s poskytnutím stáže. V průměru jde o 60 tisíc až 120 tisíc korun podle konkrétní šablony a doby trvání stáže.


Čtěte také:

Do projektu stáží ve firmách se zapojilo 3600 uchazečů

Nezaměstnanost v říjnu stagnovala na 7,6 procenta, zlepšení až příští rok

Nenápadná změna připraví o práci tisíce lidí, varují stavaři

————————————————————————————————————-.—

Autor: Miroslav Tryner

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web