Zatčení jako šikana. Abdullah Zadeh podal trestní oznámení na státního zástupce

Íránec s českým občanstvím Shahram Abdullah Zadeh podal trestní oznámení na státního zástupce Jiřího Kadlece. Své zatčení kvůli íránskému zatykači krátce poté, co byl propuštěn z vazby, označuje za šikanu. Zadeh to řekl televizi Prima. Zadeha nakonec po třech dnech propustil Krajský soud v Brně na svobodu.

Íránec Shahram Abdullah Zadeh
1.3.2016 20:22   |  

Zadeh je v Česku podezřelý z rozsáhlých daňových úniků při obchodech s palivy se škodou 2,5 miliardy korun. Hrozí mu až 13 let vězení. Ve vazbě strávil 22 měsíců a 1. února byl propuštěn na kauci 150 milionů korun. Ještě v areálu věznice ho ale policie znovu zadržela kvůli zatykači, který na něj loni v březnu vydal Írán kvůli jeho obchodním sporům v Dubaji.

Kadlec, který Zadeha nechal zadržet, ale loni v květnu stejnou íránskou žádost zamítl. „To je jednoznačně zneužití pravomoci. Chci, aby to prověřili,“ řekl Zadeh televizi. Advokát Pavel Čapčuch již dříve poukázal na to, že státní zastupitelství mohlo tuto záležitost vyřídit v uplynulých 11 měsících, kdy bylo o zatykači informováno a „mělo Zadeha ve vazbě“ kvůli kauze podvodů.

Zahájení procesu u brněnského krajského soudu v případu daňových úniků je naplánováno na 8. března.


Čtěte také:

Íránec Zadeh do vazby nepůjde, brněnský soud jej propustil

Íránec Abdullah Zadeh byl po propuštění z vazby opět zatčen, na žádost Teheránu

Íránec Zadeh opustil vazbu, soud přijal kauci 150 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web