Žebříček nejlepších univerzit: Karlova je ve třetí stovce | E15.cz

Žebříček nejlepších univerzit: Karlova je ve třetí stovce

Žebříček nejlepších univerzit: Karlova je ve třetí stovce
Univerzita Karlova v Praze
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

,

vrb

Pražská Univerzita Karlova skončila v novém žebříčku nejlepších vysokých škol, který zveřejňuje britská publikace Times Higher Education, ve skupině na 301. až 350. místě. Přední příčky obsadili Američané a Britové. Nejlepší vysokou školou je podle hodnotitelů stejně jako loni Kalifornský technický institut (Caltech).

V první desítce je nyní sedm amerických vysokých škol a tři britské, stejně jako na podzim. Také první vysokou školou mimo anglosaské země je opět švýcarský institut ETH v Curychu na 15. místě. Ve stejném pásmu jako Univerzita Karlova opět skončily dvě polské vysoké školy - Jagellonská univerzita v Krakově a Varšavská univerzita. Do 300. místa nemají země střední a východní Evropy jako dosud žádného zástupce.

Times Higher Education nicméně na podzim uvedl, že Česká republika patří k zemím, jejichž vysoké školy by se zlepšením dvou nebo tří ukazatelů mohly v příštích letech dostat mezi nejlepších 200. vysokých škol.

Fúze univerzit za 120 milionů

Nynější žebříček The World Reputation Rankings dopadl vesměs stejně jako podobný, ale údajně prestižnější tradiční žebříček The World University Rankings. Ten vychází z přísnějších kritérií a byl naposledy zveřejněn loni v říjnu. Stejně skončilo u obou žebříčků pořadí v první desítce i ohodnocení Univerzity Karlovy.

Deset nejlepších vysokých škol podle Times Higher Education:

1. Kalifornský technický institut (USA)
2.-3. Harvardova univerzita (USA)
2.-3. Stanfordova univerzita (USA)
4. Oxfordská univerzita (Británie)
5. Princetonská univerzita (USA)
6. Cambridgeská univerzita (Británie)
7. Massachusettský technický institut (USA)
8. Královská univerzita v Londýně (Británie)
9. Chicagská univerzita (USA)
10. Kalifornská univerzita (USA)

Autor: ČTK, vrb
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!