Vítek podá v pondělí insolvenční návrh na Sazku

14.1.2011 18:09   |  

V pondělí 17. ledna v 10 hodin podá podnikatel Radovan Vítek u Městského soudu v Praze insolvenční návrh vůči společnosti Sazka. Oznámil to dnes sám Vítek. Předseda představenstva a šéf Sazky Aleš Hušák v této souvislosti sdělil, že Sazka není v žádném případě právně ani ekonomicky v insolvenční situaci a návrhu se bude bránit všemi dostupnými právními prostředky.

Vítek svůj záměr zdůvodnil tím, že mu dosud nebyla splacena sebemenší částka z celkové dlužné částky za pohledávky, které u něho Sazka má. Podnikatel totiž drží pohledávky za Sazkou za téměř 1,5 miliardy korun. Půlmiliardovou pohledávku koupil od finanční skupiny J&T, zbytek získal od Raiffeisenbank a Komerční banky. Sazka ale oprávněnost jeho nároků neuznává.

„Předpokládáme, že (návrh) bude podán kyperským bezdomovcem, aby na něm nešlo uplatňovat škody. My ji budeme uplatňovat především po bankách, které nás do této situaci dostaly,“ opřel se do Vítka dnes na tiskové konferenci Sazky nepřímo Hušák. Firmy podnikatele Vítka sídlí totiž na Kypru.

„Ať si pan Hušák říká co chce, může si být jist, že se mu kyperský bezdomovec v pondělí určitě ozve! To, čím argumentuje, je snůška hloupostí“, reagoval na Hušákova slova pro iHNed.cz Vítek. To, co Sazka předvádí, není podle Vítka nic než „snaha udělat kolem toho mlhu“ a udržet stav, jaký je.

Vítek ČTK dnes také řekl, že ho Česká televize společně s Hušákem pozvala do pořadu Otázky Václava Moravce k duelu, který se měl odehrát v tuto neděli. Vítek účast přislíbil již včera

„Bohužel, jak jsme se právě od ČT dozvěděli, Hušák účast odmítl. Z toho lze vyvodit jediné, že se pan Hušák neodvažuje účastnit přímé konfrontace s fakty, což opět jen dokazuje, jak je současná situace neudržitelná,“ dodal.

Hušák postup Vítka považuje za nepřátelský. Sporné pohledávky z právního hlediska nejsou dle Sazky způsobilé k prokázání závazku. Jsou předmětem žaloby na Raiffeisenbank a Komerční banku, které prodaly své pohledávky nižším nabídkám a v rozporu s předešlými vztahy.

Právě Komerční banka se dnes ústy své mluvčí Moniky Klucové k pohledávce vyjádřila. Ta oznámila, že Sazka podala na KB 29. prosince 2010 u Městského soudu v Praze žalobu o zaplacení částky 574,4 milionu korun s příslušenstvím.

„Svůj nárok opírá o tvrzení, že jí údajně měla vzniknout škoda miliard korun údajným poškozením 'dobré pověsti a dobrého jména' společnosti Sazka. Komerční banka nárok uplatňovaný Sazkou popírá a podnikne veškeré právní kroky k tomu, aby žaloba byla v plném rozsahu zamítnuta,“ sdělila v této věci Klucová.


Čtěte také: Sazka podle Hušáka není právně ani ekonomicky v insolvenční situaci


„Radovan Vítek je mediálně nejaktivnější, ale žádnou nabídku nepředložil. Společnosti Sidereus Holding Limited se sídlem a Moranda a.s. se nám přihlásily jako majitelé pohledávek, ale Radovan Vítek v nich nefiguruje. Nevíme, kde získaly prostředky na koupi pohledávek a jak. Firma Moranda a.s. dokonce ani nevykazovala žádnou činnost. Z veřejně dostupných zdrojů víme, že realitní společnost CPI (Czech Property Investments), za niž Radovan Vítek oficiálně vystupuje, byla podle výroční zprávy za rok 2009 zadlužena ve výši 12,2 miliardy korun, přitom její čistý zisk byl 0,3 miliardy korun,“ řekl dnes také Hušák.

„Pan Vítek veřejně prohlásil na zasedání předsednictva České obce sokolské, což je významný akcionář Sazky, že insolvenční návrh na podá jen proto, aby snížil hodnotu dluhopisů a akcií a levně nakoupil. To je nezákonné a je to tudíž snaha o nepřátelské převzetí firmy. Sazka však v insolvenci není a nedlužíme ani žádné úroky,“ vysvětlil dále generální ředitel Sazky.

Autor: čtk, mediafax, mkr

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web