Avia zase ožívá. Firma představila podobu nového modelu, vyrábět jej začne ještě letos | E15.cz

Avia zase ožívá. Firma představila podobu nového modelu, vyrábět jej začne ještě letos

Radek Pecák - Autorevue.cz

Na podzim začne nový vlastník značky Avia vyrábět modernizované provedení modelu Avia D120. Jako první si tento nákladní automobil můžou prohlédnout návštěvníci specializovaného autosalonu v Moskvě. 

Společnost Czechoslovak Group, která je od loňského roku novým vlastníkem Avie, to myslí s oživením slavné značky vážně. Na stavebním veletrhu CTT Moskva nyní představuje facelift modelu D120.

Oproti dříve vyráběnému provedení bude mít nyní vůz jinou příď. Změněný je panel pod čelním oknem, na kterém je uprostřed lesklého plastového dílu zvětšené logo značky. Zásadní proměny doznal také nárazník.

Otvor pro přístup chladicího vzduchu k motoru kryje voštinová mřížka a po stranách je šestice kruhových světlometů. Staré provedení mělo sdružená trojúhelníková světla ještě nad nárazníkem.

OBRAZEM: Připomeňte si nejslavnější poválečné náklaďáky značky Praga

Ostatní plechové části, včetně dveří, zůstaly nezměněné. Vůz bude pohánět čtyřválcový motor Cummins se zdvihovým objemem válců 4462 cm3 a maximálním výkonem 152 kW (207 koní). Motor, který je spojený se šestistupňovou manuální převodovkou, plní normu Euro 5. V současnosti se již ale připravuje také verze Euro 6, která se bude nabízet v České republice a dalších trzích. 

"Zahájení výroby plánujeme na podzim letošního roku. Bude probíhat v Přelouči, kam se postupně stěhují části výrobního zařízení z haly v pražských Letňanech," uvedl mluvčí Czechoslovak Group Andrej Čírtek.

Dokončení článku najdete na portále Autorevue.cz >>>
Česko kvůli montovnám degeneruje, říká šéf strojírenské firmy Soma Ladislav Verner
Zetor nevyrábí jen traktory. Se svým „Vlčákem“ chce uspět i mezi armádní technikou
Barča. Jak se vyráběla mladoboleslavská legenda pohledem Viléma Heckela
Co vidí strojvedoucí na trase Posázavského pacifiku? Prohlédněte si krásy slavné krajiny
Škoda 706: Nejlegendárnější český nákladní vůz se v různých obměnách vyráběl padesát let

Autor: Radek Pecák - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!