Daimler se chystá na budoucnost, do vývoje elektromobilů chce investovat 270 miliard | E15.cz

Daimler se chystá na budoucnost, do vývoje elektromobilů chce investovat 270 miliard

ČTK

Německý automobilový koncern Daimler hodlá investovat až deset miliard eur (zhruba 270 miliard korun) do vývoje vozidel s elektrickým pohonem. 

Německému listu Stuttgarter Zeitung to řekl šéf výzkumu a vývoje automobilky Thomas Weber. "Do roku 2025 chceme vyvinout deset elektrických vozů založených na stejné architektuře," uvedl Weber. "Hodláme do toho investovat až deset miliard eur," dodal.

Německé automobilky v poslední době kladou na elektromobily čím dál větší důraz. Volkswagen tento týden například uvedl, že se do roku 2025 hodlá stát světovou jedničku v oblasti elektrického pohonu aut a dosáhnout prodeje milionu elektromobilů ročně.

Volant ve tvaru joysticku. I taková auta chtěly vyrábět automobilky

Zájem automobilek o elektromobily byl dlouhou dobu omezený kvůli vysokým nákladům a malému dojezdu. Elektrický pohon si však nyní získává pozornost díky pokroku bateriových technologií a problémům kolem emisí naftových automobilů. Daimler nicméně popřel zprávu časopisu Der Spiegel o tom, že zvažuje odchod z trhu s naftovými vozy ve Spojených státech.

Volkswagen tento týden uvedl, že v USA hodlá naftové automobily přestat nabízet a chce na tomto trhu zaměřit pozornost na sportovně-užitkové vozy a elektromobily. Volkswagen se snaží zotavit z negativních dopadů rozsáhlého skandálu kolem manipulace s testy emisí. Koncern loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který takové manipulace umožňuje.

Inženýrské orgie: podívejte se na nejdivočejší prototypy sovětských náklaďáků
Jsme součástí EU, chce Telička vštípit lidem. Domlouvá i Babišovi
Uhlí má zmizet z Finska, firmy ale protestují

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!