General Motors zdvojnásobila zisk, v USA musí svolat další auta

aktualizováno Největší americká automobilka General Motors (GM) ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů (70,4 miliardy korun), a to zejména díky dobrým výsledkům ve Spojených státech. Poprvé za pět let vykázaly zisk rovněž její evropské aktivity. Automobilka dnes také zlepšila odhad celoročního zisku.

 General Motors, GM
21.7.2016 16:54   |  

GM v Evropě na provozní úrovni vydělala 137 milionů dolarů. Evropské aktivity, které zahrnují německou značku Opel a britskou značku Vauxhall, tak vykázaly první zisk od druhého čtvrtletí 2011, napsala agentura DPA.

Automobilka nicméně varovala, že evropské vyhlídky pro zbytek roku jsou nejisté, a to mimo jiné kvůli rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii.

Finanční ředitel GM Chuck Stevens uvedl, že automobilka by v Evropě mohla přikročit ke snižování nákladů, aby tak kompenzovala negativní důsledky takzvaného brexitu. Ten by podle Stevense mohl GM ve druhém pololetí stát až 400 milionů dolarů.


Přečtěte si: Kvůli vadnému zapalování aut zemřelo přes sto lidí, GM zaplatí 900 milionů


V přepočtu na akcii automobilka GM ve druhém čtvrtletí vydělala 1,81 dolaru oproti 0,67 dolaru ve stejném období před rokem. Na tvorbu zisku měl ve druhém čtvrtletí velký podíl trh v Severní Americe, kde vzniklo více než 90 procent celkového zisku před zdaněním.

Společnost nyní předpokládá, že očištěný zisk před zdaněním a úroky za celý letošní rok dosáhne 5,5 až šest dolarů na akcii. Dosavadní odhady počítaly s rozmezím 5,25 až 5,75 dolaru na akcii.

Firma dnes také oznámila, že v USA svolává do servisů téměř 290 tisícstarších aut Chevrolet Impala. Airbagy u těchto vozů se totiž v případě nehody nemusejí rozvinout.


Čtěte také:

Kvůli vadnému zapalování aut zemřelo přes sto lidí, GM zaplatí 900 milionů

GM prodal rekordních 9,8 milionu vozů, nově spouští sdílení aut

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web