Než auto vlastnit je lepší jej využívat jako službu | E15.cz

Než auto vlastnit je lepší jej využívat jako službu

Než auto vlastnit je lepší jej využívat jako službu
Joachim Ewald
• 

.

Operativní leasing nabývá na oblibě a je řešením nejen pro velké flotily, ale je určitě správnou volbou i pro živnostníka s jedním vozidlem. Firmy si v současné době své náklady pečlivě hlídají. Každá cesta, vedoucí ke snížení je vítána.

Při prvních úvahách o pořízení vozidla je důležité si zodpovědět několik základních otázek, a to např. k jakému účelu budu vozidlo využívat, jaký bude můj roční kilometrový projezd či jak dlouho budu daný vůz užívat.

Pořízení nového vozidla je nejen radost, ale i starost s jeho provozem, a to např. s přihlášením či odhlášením vozidla, pravidelným servisem, výměnou pneumatik, sjednáním vhodných pojistných produktů, zákonnými poplatky, atd… Tyto starosti vám mohou odpadnout, pokud se rozhodnete pro operativní leasing s doprovodnými službami. Díky této službě můžete uspořit nemalé finanční prostředky. „ŠkoFIN díky širokému portfoliu zahrnující nejen flotilový obchod, ale i retailové financování disponuje velkoodběratelskými slevami od dodavatelů jednotlivých služeb a ty pak přenáší na zákazníky. Úspora v případě operativního leasingu však není jen finanční, ušetříte rovněž čas spojený s nákupem vozidla, jeho provozem a následným prodejem. Snažíme se o to, aby se zákazníci mohli naplno věnovat svému podnikání, a my se postaráme o poradenství a veškerou administrativu.“

 

ŠkoFIN

.

Operativní leasing je ve srovnání s úvěrem mnohem komplexnějším produktem. Důležité je si jednotlivé nabídky operativního leasingu s doprovodnými službami srovnat, porovnat rozsah nabízených služeb a ověřit si, jak probíhá např. závěrečné vyúčtování při vrácení vozidla po skončení nájmu, jaký je koeficient za tzv. přejeté nebo nedojeté kilometry atd..

Klíčové jsou tedy celkové náklady vynaložené na pořízení a provoz vozidla po celou dobu jeho užívání, tzv. TCO (Total cost of ownership). Pořizovací cena vozidla je tedy jedním z řady kritérií a rozhodně neplatí, že nejlevnější vozidlo má i nejhospodárnější provoz. Mezi další se řadí např. výše pojistného, cena za servis a pneuservis, zůstatková cena vozidla po skončení operativního leasingu. „Například nevhodně zvolená výbava či barva může v konečném důsledku nepříznivě ovlivnit zůstatkovou prodejní cenu daného vozidla. S optimální konfigurací vozidla a rozsahem služeb spojených s jeho provozem pomohou naši specialisté na flotilový obchod.“ uzavírá Joachim Ewald.

Více informací o možnostech financování firemních vozů naleznete na www.pohodliprofirmy.cz

Autor: .
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!