Porsche se odklon od sportovních vozů vyplatil, po úspěchu SUV představí i kombi

Fotogalerie Úspěch automobilové značky Porsche už dávno nestojí jen na ikonickém sportovním modelu s číslovkou 911. Příští rok proto na autosalonu v Ženevě představí prodlouženou verzi svého čtyřdveřového Panamera, uvádí agentura Bloomberg s odkazem na své zdroje.

 Ilustrační foto Dalších 16 fotografií v galerii
13.9.2016 19:17   |  

Porsche chce konkurovat zejména Mercedes-Benz CLS Shooting Brake. Do prodeje má jít automobilová novinka v měsících krátce následujících po březnovém oficiálním představení, dodává Bloomberg.

Prohlédněte si čtyřdveřové Porsche Panamera:

Firmě, která je součástí koncernu Volkswagen, se osvědčil posun směrem k užitkovějšímu segmentu trhu. Již v roce 2002 představila úspěšný sportovně-užitkový model Cayenne a další vykročení mimo tradiční oblast sportovních vozů je tak podle zdrojů agentury Bloomberg v souladu se strategií značky.

Do jejích plánů patří také výroba elektromobilů. Začít s ní by měla do roku 2020. Kvůli vývoji a výrobě elektrického auta Porsche přijme 1400 nových zaměstnanců.


Přečtěte si: Porsche kvůli elektromobilu zaměstná 1400 nových lidí

Porsche je nejziskovější automobilkou na světě a růst jejích prodejů pokračuje i letos. Za první pololetí prodala 118 tisíc vozů, o tři procenta více než loni. Tempo prodeje však výrazně zpomalilo.

V loňském prvním pololetí stouplo o 30 procent a v Číně dokonce o 50 procent. Automobilce pomohl malý sportovně užitkový vůz Macan. Slabší růst Porsche není žádným překvapením, upozornila DPA. Automobilka několik let překonávala očekávání a nyní se podle šéfa Detleva von Platena zaměřila na stabilizaci na vysoké úrovni.


Čtěte také:

Trh s klasickými automobily zachvátila porschemanie

Autor: vaj

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web